Ivana Pecháčková

(*1958) 

Po gymnáziu v Olomouci vystudovala výrobně ekonomickou fakultu VŠE a pět let pracovala jako komerční inženýrka v čerpadlářském oboru. Krátce pracovala také na FF UK a rektorátě UK. Přeložila ke třem desítkám knih, mimo jiné Ferlinghettiho prózy a divadelní hry Nefér argumenty života, Rutiny nebo Lásku ve dnech vášní. V roce 1995 založila nakladatelství Meander, v němž vydává knihy předních českých umělců. Píše pro děti, překládá, publikuje.

Iva Pecháčková sesbírala a napsala sedm knih legend z edice Pražské legendy nakladatelství Meander (Legenda o svatém Václavovi, Legenda o Golemovi, Legenda o Pražském Jezulátku, Ruce pro Pražské Jezulátko, Dvě legendy o Loretě, Legenda o Pražském orloji a Legenda o Karlově mostě) a přeložila knížky Jako by se tu někdo snažil nevydat ani hlásku Johna IrvingaVrány z Hruškovic Aldouse HuxleyhoKočka a čert Jamese Joyce aj. Spolu s Lubošem Snížkem a Mirkem Vodrážkou sepsala exkluzivní rozhovor v knize S Ferlinghettim v Praze.

1.6.2010
7.2.2007
15.6.2006
15.9.2005
 
ENG
After high school in Olomouc, she graduated from the Faculty of Production and Economics at the University of Economics in Prague and worked for five years as a commercial engineer in the field of pumping. She also worked briefly at the Faculty of Arts, Charles University and the Rectorate of Charles University. She has translated for thirty books, including Ferlinghetti's prose and the plays Unfair Arguments with Existence/Routines or Love in the Days of Rage . In 1995, she founded the Meander publishing house, in which she publishes books by leading Czech artists. He writes for children, translates, publishes.
Iva Pecháčková collected and wrote four books of legends from the edition of the Prague Legend by Meander (Legenda o svatém Václavovi, Legenda o Golemovi, Legenda o Pražském Jezulátkua Ruce pro Pražské Jezulátko) and translated the books A Sound Like Someone Trying Not to Make a Sound by John Irving, The Crows from Pearlblossom by Aldous Huxley and The Cat and the Devil by James Joyce, etc. Together with Luboš Snížek and Mirek Vodrážka, she wrote an exclusive interview in the book S Ferlinghettim v Praze.
Stránka 1 z 3 - 82 položek celkem

Cena

88808
188808

Značky

Položek k zobrazení: 82
Nahoru
Další produkty