Štěpán Dančo

1 položek celkem
MEANDER 1036
298 Kč –10 %
268 Kč
526

(*1963)

Narodil se na Kladensku, a jeho smysl pro estetiku tak ovlivnilo dětství prožité mezi těžebními věžemi, ocelárnami, kombajny, pluhy a dalšími zemědělskými stroji. Když nakreslil svůj první traktor, bylo rozhodnuto… Vystudoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Praze a poté pracoval na volné i méně volné noze. Začínal jako firemní výtvarník, kreslil nálezy pro Archeologický ústav ČSAV v Praze, následovala volná tvorba a grafika, autorské A1 omalovánky na zeď, hlavolamy a prostorové 3D skládačky, vydané většinou vlastním nákladem. Poté navazuje spolupráci s tehdy začínajícími nakladateli – Argo, Paseka, Maťa, Scientia, Mladá fronta, Nakladatelství Lidové noviny, Portál, Meander…

V roce 2003 vyzdobil interiér a navrhl korporátní styl literární kavárny Tygřík v Pelhřimově a v roce 2004 společně se studiem Animax a v režii Báry Dlouhé vytvořil krátký animovaný film Jak se muži a ženy dali dohromady. Za své práce v oblasti grafického designu obdržel několik ocenění včetně Ceny Ministerstva kultury – v soutěži o Nejkrásnější knihu roku.
V současné době spolupracuje s několika nakladatelstvími jako grafik a ilustrátor a zároveň se věnuje obalovému designu. Žije v Praze, má ženu a dvě děti. Kromě umění se ve volném čase věnuje cestování, amatérskému sommeliérství a ochutnávání kvalitních sýrů, uzenin a marmelád.

Sdílet