manamana

50 položek celkem
Nahoru
Další produkty

logo Manamana_beranekmanamana je edice zaměřená na vyprávění biblických příběhů ilustrovaných mladými výtvarníky. Biblické texty nepředkládáme dětskému čtenáři za každou cenu, tedy i za cenu nepřiměřeně velkého zjednodušení nebo zastření původního smyslu textu, ale snažíme se o úpravy citlivé a k dětskému čtenáři empatické. Věříme, že edicí manamana přispíváme nejen k radosti ze čtení a poznávání, ale také k povědomí o základech evropské vzdělanosti a humanismu, na nichž stojí naše civilizace…

Starozákonní část edice manamana vycházela postupně ve třech etapách v letech 2017-2018 a čítá dohromady 22 starozákonních příběhů. V roce 2020 do edice přibylo 9 dílů z Nového zákona. Biblické texty všech příběhů zpracovala Ivana Pecháčková, ilustracemi je doplnili pečlivě vybraní mladí výtvarníci, čerství absolventi předních českých výtvarných škol. 

edice manamana - Starý zákon

1. řada Starozákonních příběhů (Jednalo se o pilotní projekt, proto je metodický list je vložen pouze do titulů David a Goliáš a Jonáš a velryba. Při dotisku budou metodické listy postupně doplněny do všech knih)

2. řada Starozákonních příběhů (Metodické listy jsou součástí všech titulů)

3. řada Starozákonních příběhů (Metodické listy jsou součástí všech titulů)

edice manamana - Nový zákon

1. sada Novozákonních příběhů (Metodické listy jsou součástí všech titulů)

Knihy vyšly s laskavou podporou Státního fondu kultury České republiky a nadace Sekyra Foundation.

Recenze - Katolický týdeník

Sdílet