Jidášova zrada

Ježíšovo líčení posledního soudu a také dramatické výjevy Jidášovy zrady namalovala Dora Čančíková. Ježíšovo líčení posledního soudu a také dramatické výjevy Jidášovy zrady namalovala Dora Čančíková.

 

Autor: Ivana Pecháčková
Ilustrace: Dora Čančíková
Edice: manamana
Rok: 2022
Formát: 120 x 150 mm
Počet stran: 30
Vazba: V8
ISBN: 978-80-7558-147-1
Věk: 4+

 

Kniha vyšla s laskavou podporou Státního fondu kultury České republiky a nadace Sekyra Foundation.

 

Metodické listy vyšly s podporou statutárního města Olomouc

Dostupnost Skladem (>50 ks)
128 Kč –10 % 115,20 Kč
Jidášova zrada
WEB RES 028
Novinka
128 Kč –10 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
všechny knihy
kamenná prodejna
v centru Prahy

Biblická edice manamana se uzavírá posledními osmi příběhy Nového zákona, které dětem převyprávěla Ivana Pecháčková a ilustrovali je talentovaní čeští výtvarníci nejmladší generace. Který apoštol Ježíše zradil? A který zapřel? Co jsou to letnice? S těmito a dalšími otázkami dětem pomůžou přiložené metodické listy, které obsahují soubor úkolů procvičujících nejen porozumění a pozornost dětí, ale i jejich kreativní schopnosti.

Biblické příběhy převyprávěné Ivanou Pecháčkovou dětem ilustrují talentovaní čeští výtvarníci nejmladší generace – a z každého jednotlivého biblického příběhu vytvářejí originální umělecké dílo. Ve 25 příbězích z Nového zákona se děti seznámí nejen s jednotlivými událostmi ze života Ježíše, ale i s dalšími důležitými postavami a výjevy, které souvisí jak se vznikem a základy křesťanství, tak i s celou naší křesťanskou kulturou. Matka Ježíše Marie, Jan Křtitel, Máří Magdalena, Pilát Pontský a mnoho dalších postav jsou její nedílnou součástí. Bez jejich znalosti neznáme část sami sebe, část naší kultury, ale i část jednotlivých děl – jak mají dnešní mladí například číst slavný Bulgakovův román Mistr a Markétka či Steinbeckovo Na východ od ráje bez znalosti biblických příběhů?

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Ivana Pecháčková
Jazyk: čeština
Věk: 4+
Žánr: biblické příběhy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: