Pořiďte si unikátní díla evropského i tuzemského komiksu se slevou 40 % v rámci komiksového léta na našem e-shopu a v knihkupectví pod Vyšehradem.

Eva Koťátková

(*1982)

Narodila se v rodině filosofa a spisovatele Petra Koťátka. V letech 2002 – 2007 vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze. Absolvovala stáže v Salzburku, San Franciscu a ve Vídni. V roce 2007 se stala laureátkou Ceny Jindřicha Chalupeckého. V letech 2009 – 2015 pak absolvovala doktorandské studium na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Nakreslila obrázky pro knihu svého otce – Anička, mluvící potok a další chovanci ústavu paní Majerové – co nejpřesněji podle Aniččina, Bertina, Lízina a Kryšpínova vyprávění a ještě to doplnila podle Veverčákových připomínek. Eva vystavovala už všude možně po světě – v Benátkách, Miláně, Londýně, Oxfordu, Berlíně, Paříži, New Yorku, Sydney. Další obrázky si můžete prohlédnout například v jejích knihách Divadlo mluvících věcí, Obrazový atlas dívky, která rozřezala knihovnu na části, Příručka odstaveného těla nebo Stroj na sny usnul, případně v knížce Evina otce Petra K. Wormsův svět.

 

ENG

She was born into the family of the philosopher and writer Petr Koťátko. From 2002 to 2007 she graduated from the Academy of Fine Arts in Prague. She completed internships in Salzburg, San Francisco and Vienna. In 2007, she won the Jindřich Chalupecký Award. In the years 2009 - 2015, she completed her graduate studies at the Academy of Arts, Architecture and Design in Prague. She drew pictures for her father's book - Anička, mluvící potok a další chovanci ústavu paní Majerové - as accurately as possible according to Anička's, Berta's, Líza's and Kryšpín's narration and supplemented it according to Veverčák's comments. Eva has exhibited everywhere in the world - in Venice, Milan, London, Oxford, Berlin, Paris, New York, Sydney. You can see other pictures, for example, in her books Divadlo mluvících věcí, Obrazový atlas dívky, která rozřezala knihovnu na části, Příručka odstaveného těla, and Stroj na sny usnul, or in her father's book – Peter K.'s Wormsův svět.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Cena

3581273
13581273

Značky

Položek k zobrazení: 2