Radek Malý

(*1977)
 

Básník a překladatel. V Olomouci vystudoval germanistiku a bohemistiku a dosáhl doktorátu, živí se jako redaktor, překladatel a externí učitel na VŠ. Poezii, překlady, studie a recenze hojně publikuje i časopisecky. Připravuje vlastní antologie německé expresionistické poezie. S vlastní poezií uspěl v překladech do němčiny i v zahraničí. Píše rovněž pro děti, spolu s Dr. Hanou Mikulenkovou je autorem učebnic českého jazyka a literatury pro první stupeň základní školy, a především autorského Slabikáře s ilustracemi Matěje Formana (2004). V nakladatelství Meander vydal podzimní příběh František z kaštanu, Anežka ze slunečnic ilustrovaný Galinou Miklínovou a sbírku poezie Kam až smí smích, kterou ilustrovala Anna Neborová. Dále učiteli oceňovaný Poetický slovníček dětem v příkladech a Příhody matky Přírody a leporelo Počítaní oveček.

1.12.2006
Radek Malý: Mám kaštany rád
 

ENG
Poet and translator. He studied German and Czech studies in Olomouc and obtained a doctorate, earning a living as an editor, translator, and external teacher at the university. He also publishes poetry, translations, studies, and reviews extensively in magazines. He prepares his own anthologies of German expressionist poetry. With his own poetry, he succeeded in translating into German and abroad. He also writes for children, along with Ph.D. Hana Mikulenková is the author of textbooks of Czech language and literature for the first stage of primary school, and especially the author's Slabikáře with illustrations by Matěj Forman (2004).

The Meander publishing house published the autumn story František z kaštanu, Anežka ze slunečnic illustrated by Galina Miklínová, and a collection of poetry Kam až smí smích, illustrated by Anna Neborová. Furthermore, the teacher-appreciated Poetický slovníček dětem v příkladech and Příhody matky Přírody.

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Cena

160268
1160268

Značky

Položek k zobrazení: 7

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení