Kam až smí smích

To nejlepší z dětské poezie talentovaného básníka Radka Malého: verše ze svého dnes již proslulého slabikáře a dalších čítanek a učebniček pro děti vybral sám autor a k tomu přidal řadu krásné nové lyriky.
 
Ilustrace: Anna Neborová
Edice: Modrý slon
Rok: 2015
Formát: 220 x 220 mm
Počet stran: 96
Vazba: V8
ISBN: 978-808-75-9682-1
Věk: 6+
Dostupnost Skladem (>50 ks)
298 Kč –40 % 178 Kč
Kam až smí smích
Kam až smí smích
Akce
298 Kč –40 %
Doprava nad
1000 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

To nejlepší z dětské poezie talentovaného básníka Radka Malého: verše ze svého dnes již proslulého slabikáře a dalších čítanek a učebniček pro děti vybral sám autor a k tomu přidal řadu krásné nové lyriky. S dívčí něhou, a přitom s humorem poezii ilustrovala malířka Anna Neborová a klučičí prvek v podobě písma ze stavebnice Merkur přidal typograf Marek Pistora podepsaný také pod nápaditým designem této knihy.

Ukázka z knihy

Ocenění

Cena ministryně kultury za přínos dětskému čtenářství 2009
 
Nejkrásnější dětská kniha Podzimního knižního veletrhu Havlíčkův Brod 2010
 
 

NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHA LIBRI OLOMOUC 2009: Cena ředitele Výstaviště Flora Olomouc

 

Elektronická verze knihy

Recenze v Rodina a škola
Recenze v A2
Recenze v MF Dnes


K titulu Kam až smí smích byla vytvořena jedna z lekcí ze souboru Čtenářské lekce I

Anotace čtenářské lekce:

Kam až smí smích je kompilací dětské poezie od básníka Radka Malého z jeho proslulého slabikáře a dalších čítanek pro děti. Lekce tak dále rozvíjí potenciál knihy stát se plnohodnotnou čítankou pro školní třídy. V základu se děti seznamují s pojmem lyrika, a tudíž se jedná o jakýsi prvotní vstup do tohoto žánrů i pro nejmenší. Básně zpracovávají klasická témata jako roční období, ustálené slovní výrazy, abecedu, vyjmenovaná slova a slovní druhy. Lekce tak upevňuje pojem báseň a rým a zároveň aktivitami rozvíjí vnitřní působení básně. Lekce je vhodná pro 1. až 3. třídu.

Unikátní projekt Čtenářských lekcí k sedmi titulům nakladatelství Meander vznikl na základě spolupráce se spolkem Knižní stezka k dětem a Novou školou, o. p. s. a jejím týmem výjimečných a kreativních pedagogů a knihovníků v roce 2018. Během celé lekce jsou využívány metody aktivního učení, aby žáci byli co nejvíce zapojeni a dostávali prostor k hledání a verbalizaci svých názorů. Podle věku a zralosti cílové skupiny budou zařazeny i písemné aktivity. Jádrem celé lekce zůstává vždy titul (text-ilustrace-objekt knihy) samotný.

Čtenářské lekce jsou vhodné především pro pedagogy a knihovníky, ale ocení je také rodiče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Edice
Autor: Radek Malý
Ilustrátor: Anna Neborová
Jazyk: čeština
Věk: 6+
Žánr: poezie pro děti

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení