AŽ DO KONCE PRÁZDNIN DÁREK K NÁKUPU NAD 500 Kč! Utraťte u nás více než 500 Kč a vyberte si v košíku jednu knihu zdarma (z vybraných 10 titulů).

Magdalena Platzová

(*1972)
 
Je dcerou spisovatelky Edy Kriseové a dokumentaristy Josefa Platze. Vystudovala filozofii na FF UK v Praze. Studovala také ve Washingtonu a na Krishnamurtiho škole v Anglii, žila na Balkáně a jednu dobu také ve Versailles. Pracovala jako překladatelka a novinářka, byla asistentkou Petra Lébla v Divadle Na Zábradlí a herečkou v česko-francouzském divadelním souboru Divadlo na voru. Byla redaktorkou v Literárních novinách a později kulturní redaktorkou v týdeníku Respekt, do kterého pravidelně přispívá dodnes. Píše romány, povídky i divadelní hry.
V nakladatelství Meander vydala knížku Toník a jeskyně snů ilustrovanou Jarmilou Marešovou.

ENG
She is the daughter of writer Eda Kriseová and documentary filmmaker Josef Platz. She studied philosophy at the Faculty of Arts, Charles University in Prague. She also studied in Washington and Krishnamurti School in England, lived in the Balkans and for a time also in Versailles. She worked as a translator and journalist, was an assistant to Petr Lébel at the Na Zábradlí Theater and an actress at the Czech-French theater ensemble Divadlo na voru. She was an editor at Literární noviny and later a cultural editor at the weekly Respekt, to which she regularly contributes to this day. He writes novels, short stories, and plays.
She published the book Toník a jeskyně snů illustrated by Jarmila Marešová at the Meander publishing house.

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Cena

2412271
12412271

Značky

Položek k zobrazení: 2
MEANDER 981
241,20 Kč
268 Kč (–10 %)
9788086283760