Toník a jeskyně snů

»Toník« je knížka o tom, co fascinuje každé dítě. O tajemství. Co z příběhu Toník zažil, co se mu zdálo a co si vymyslel? A potká ještě někdy Lauru?
 
Ilustrace: Jarmila Marešová
Edice: Modrý slon
Typo: Marek Naglmüller
Formát: 155 x 155 mm
Počet stran: 64
Vazba: V8
ISBN: 978-808-62-8376-0
Věk: 8+
 
Dostupnost Skladem (>50 ks)
268 Kč –10 % 241,20 Kč
Toník a jeskyně snů
MEANDER 981
268 Kč –10 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy
Versailleská zahrada, kde se spolu skamarádili, začíná tam, kde končí svět tak, jak ho známe. Skutečných světů je spousta, píše v knize Magdaléna Platzová. S tím, jak dospíváme, jako by pro většinu z nás zůstal jen ten jediný, všednodenní. Možná nám ale jen schází strýc Artur a teta Aurora a klíč k jiným světům, který by nám od nich přišel poštou na dobírku tak jako Toníkovi.

Petra Hůlová

Recenze na iLiteratuře

Recenze na ČRo Vltava


K titulu Toník a jeskyně snů byla vytvořena jedna z lekcí ze souboru Čtenářské lekce II pro 1. stupeň ZŠ

Anotace čtenářské lekce:

Toník a jeskyně snů je ponořením se do nekonečné dětské fantazie a čtenáři jejím prostřednictvím stojí spolu s hrdiny příběhu před důležitými rozhodnutími. Vše je totiž v takovém světě dovoleno, což nakonec vyzývá převzít odpovědnost za své činy, a to je dětem ve světě dospělých často odpíráno. Lekci lze zaměřit na samotné téma knihy, kdy jsou rozebírány právě rozhodovací schopnosti hrdinů, ale i samotných žáků, tématem se tak mohou stát důsledky našich rozhodnutí. Lekci lze vést estetickým směrem, kdy se aktivity zaměřují na výtvarné zpracování knihy. Lekce je vhodná pro 3. až 5. třídu.

Pokračování pilotního projektu Čtenářských lekcí k sedmi titulům nakladatelství Meander vzniklo na základě spolupráce se spolkem Knižní stezka k dětem a Novou školou, o. p. s. a jejím týmem výjimečných a kreativních pedagogů a knihovníků v roce 2019. Druhá řada lekcí je rozdělena pro mladší a starší žáky. Čtenářské lekce žáky 1. stupně seznamují s esencí obsahu i formy daného titulu. Lekce k jednotlivým knihám tvořili různí pedagogové, a proto jsou i přístupy ke knihám odlišné. Tato různorodost vytváří ze čtenářských lekcí pestrou metodiku, díky které se děti naučí přemýšlet o knihách novými způsoby, které jim nedovolí zůstat na povrchu.

Čtenářské lekce jsou vhodné především pro pedagogy a knihovníky, ale ocení je také rodiče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Magdalena Platzová
Ilustrátor: Jarmila Marešová
Jazyk: čeština
Téma: Dobrodružství
Věk: 8+
Žánr: pohádky, Dobrodružné knihy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: