Petr Stančík

(*1968)
 
Narodil se v Rychnově nad Kněžnou. Studia na pedagogické fakultě ani na DAMU nedokončil. Působil jako televizní režisér. Od roku 1995 se živí jako reklamní textař, esejista, básník, prozaik a dramatik. Do konce roku 2006 publikoval pod pseudonymem Odillo Stradický ze Strdic většinu svých sbírek i próz (Admirál čaje, První kost božího těla, Zpěv motýlů, Ryby katedrál, Pérák, Černý revolver týdne, Fosfen aj.).
Když byl Petr Stančík ještě malý chlapeček, maminka pro něj vymýšlela pohádky o víle Zpěválce poletující vesmírem v raketě vydlabané z vlašského ořechu a podobné fantazky. Tím v něm roztočila setrvačník imaginace, který se dodnes nezastavil. V Meandru vyšla jeho knižní série o Jezevcovi Chrujdovi, leporelo Ohou? Kolik má kdo nohou? a dobrodružnou interaktivní pohádku s prvky dětského hororu Mrkev ho vcucla pod zem.

ENG
He was born in Rychnov nad Kněžnou. He did not complete his studies at the Faculty of Education or The Academy of Performing Arts in Prague, Theater Faculty. He worked as a television director. Since 1995, he has made a living as an copywriter, essayist, poet, novelist, and playwright. Until the end of 2006, he published the most collections and prose under the pseudonym Odillo Stradic from Strdice.
When Petr Stančík was a little boy, his mother invented fairy tales for people about the fairy (víla Zpěválka) of the flying universe in a rocket carved out of a walnut and otherwise a fantasy. The team was spun by the flywheel of the imagination, which has not stopped to this day. The story of Ctibor and his wanderings in the underground lands arose from dreams and he suspects that vegetables can walk quite well, but out of laziness they hide before being handed over.

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem

Cena

139268
1139268

Značky

Položek k zobrazení: 12