Faustův dům a díra do stropu

Pětici krátkých legend o Faustově domě dětem vypráví Petr Stančík, a to způsobem, v němž se snoubí zábava s poučením.

Autor: Petr Stančík
Ilustrace: Galina Miklínová 
Edice: Pražské legendy
Rok: 2022
Rozměry: 170 x 210 mm
Počet stran: 32 str.
Vazba: V8
ISBN: 978-80-7558-174-7
Věk: 6+

Dostupnost Skladem (> 50 ks)
268 Kč –10 % 241 Kč
Faustův dům a díra do stropu
9788075581747 faustuv dum a dira do stropu 2d
Novinka
268 Kč –10 %
Doprava nad
1000 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Dějiny zdaleka nejsou jen akademická historie, vysušené kostřičky letopočtů a dat, ale také ústní tradice pověstí, mýtů a legend, během staletí předávaná přes pokolení, a přitom stále vylepšovaná vyprávěním.

Na rohu Karlova náměstí a Vyšehradské ulice na Novém Městě pražském stojí původně gotický, nyní barokně i klasicistně přestavěný Faustův dům, zvaný též Mladotovský palác. Je to nejen půvabná architektonická památka, ale především místo odedávna spojené se záhadnem a věcmi nadpřirozenými. Mezi jeho majiteli se totiž vystřídala řada skutečných i vybájených osobností, které se zabývaly tajnými vědami: od knížete a vášnivého alchymisty Václava II. Opavského, přes legendárního doktora nigromantie Johanna Fausta, anglického špióna a mága na dvoře císaře Rudolfa II. Edwarda Kelleyho, tvůrce antropomorfních automatů Josefa Mladoty ze Solopysk, až po nacistického okultistu SS-Obersturmbannführera Hassa von Stolzweg na konci druhé světové války.

Kniha vypráví mladým čtenářům pětici krátkých pověstí, spojených místem Faustova domu do překvapivých souvislostí, a to způsobem, v němž se snoubí zábava s poučením.

Rozhovor s autorem a ilustrátorkou najdete na našem blogu stejně jako ukázku z knihy.

Recenze

„Knížka je nejen zábavná a poučná, ale taky nenápadně mravokárná: chamtivost škodí zdraví, zlo se krutě nevyplácí a převratný vynález může přinést víc zkázy než užitku. Některé věci mezi nebem a zemí je prostě lepší nechat být. Anebo si s nimi nanejvýš pohrávat ve vlastní fantazii. Realitě pomáhá trochou literární magie. Ovšem snadno uvěřitelné: politika, náboženství, bažení po moci jakéhokoli druhu. Stančíkovy faustovské legendy jsou ideálním čtením v jakémkoli věku,“ píše Radim Kopáč v recenzi na iDnes.cz.

Reportáž ze křtu knihy najdete v čase 15:07 na webu Českého rozhlasu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Petr Stančík
Ilustrátor: Galina Miklínová
Jazyk: čeština
Věk: 6+
Žánr: legendy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení