Od 23. do 26. 5. jsme na Světě knihy. Naše knihkupectví bude tedy zavřeno a vaše objednávky budou k vyzvednutí a odeslání zase od pondělí 27. 5. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás na veletrhu!

Selma Lagerlöfová

(*1858, †1940)

Narodila se v rodině důstojníka a proti vůli rodičů vystudovala učitelský ústav a tomuto povolání se věnovala přes deset let, nakonec ale zvítězila její láska k literatuře. Její tvorba navazuje na tradice lidového vyprávění plného záhad a nadpřirozených bytostí, které každodenně vstupují od našeho reálného světa. Je první ženskou nositelkou Nobelovy ceny za literaturu (1909) a patří k nejvýraznějším představitelům švédského i světového novoromantismu.
Když jí v roce 1901 nabídli, aby se podílela na vypracování nové učebnice pro obecnou školu, byla v té době ve Švédsku už oblíbenou a uznávanou autorkou. Po počátečním váhání nabídku přijala, rozhodla se udělat učebnici vlastivědy po svém a napsat ji jako napínavý příběh. Kniha o Podivuhodné cestě Nilse Holgerssona s divokými husami Švédskem vyšla roku 1906, a když už se dnes ve škole jako učebnice nepoužívá, vydává se po celém světě stále. Hluboký cit autorky pro přírodu i lidi, kteří v ní žijí, zůstává zdrojem inspirace i v naší době, kdy je stále důležitější chovat se k přírodě kolem nás ohleduplně.

ENG
She was born into the family of an officer and, against the will of her parents, graduated from a teacher's institute and devoted herself to this profession for over ten years, but in the, end her love of literature won out. Her work continues the tradition of folk tales full of mysteries and supernatural beings that enter our real world every day. She is the first female winner of the Nobel Prize for Literature (1909) and is one of the most prominent representatives of Swedish and world neo-romanticism.
When she was offered to compile a new textbook for primary school in 1901, she was already a popular and respected author in Sweden at the time. After initial hesitation, she accepted the offer, decided to make a homeland studies textbook in her own way and write it as a thrilling story. The book The Wonderful Adventures of Nils, was published in 1906, and when it is no longer used as a textbook in school today, it is still published all over the world. The author's deep feeling for nature and the people who live in it remains a source of inspiration even in our time when it is increasingly important to treat nature around us with consideration.

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Cena

179180
1179180

Značky

Položek k zobrazení: 1
MEANDER 1395
od 179 Kč
298 Kč (až –39 %)
9788087596074-2