AŽ DO KONCE PRÁZDNIN DÁREK K NÁKUPU NAD 500 Kč! Utraťte u nás více než 500 Kč a vyberte si v košíku jednu knihu zdarma (z vybraných 10 titulů).

František Hrubín

 

(*1910, †1971)

Básník a překladatel z němčiny, francouzštiny a ruštiny. Založil časopis Mateřídouška a kritický Zlatý máj. Vedle slavných děl Romance pro křídlovku, Srpnová neděle nebo Zlatá reneta napsal tři desítky básnických knih i veršované adaptace pohádek pro děti. Výbor Říkadla pro celý den (a taky navečer), ilustrovaný Lucií Lomovou, přináší mnohá pozapomenutá říkadla, která vyšla dosud pouze v časopise Mateřídouška.
Spolu s Jaroslavem Seifertem odvážně kritizoval spojení literatury a politiky, zastali se zde nejen perzekvovaných, ale i zavřených spisovatelů.
Toto vystoupení vedlo nejprve k zákazu literární činnosti, velice brzy mu bylo povoleno překládat a psát literaturu pro děti, jeho samostatná tvorba procházela různými obdobími zákazů a vydávání.

ENG
Poet and translator from German, French, and Russian. He founded the magazine Mateřídouška and the critical Zlatý máj. In addition to the famous works Romance pro křídlovku, Srpnová neděle or Zlatá reneta, he had written thirty books of poetry and verse adaptations of fairy tales for children. Říkadla pro celý den (a taky navečer), illustrated by Lucie Lomová, brings many forgotten ditties, which have so far only been published in Mateřídoušek magazine.
Together with Jaroslav Seifert, he bravely criticized the connection between literature and politics, advocating not only persecuted but also jailed writers.
This performance first led to a ban on literary activity, very soon he was allowed to translate and write literature for children, his independent work went through various periods of prohibitions and publishing.

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Cena

197198
1197198

Značky

Položek k zobrazení: 1
WEB RES 046
od 197 Kč
328 Kč (až –39 %)
9788075582119-2