AŽ DO KONCE PRÁZDNIN DÁREK K NÁKUPU NAD 500 Kč! Utraťte u nás více než 500 Kč a vyberte si v košíku jednu knihu zdarma (z vybraných 10 titulů).

Václav Havel

(*1936, †2011)

Spisovatel a dramatik, jeden z prvních mluvčích Charty 77, vůdčí osobnost politických změn v listopadu 1989, poslední prezident Československa a první prezident České republiky. Pochází z významné pražské rodiny spojené s kulturním a politickým děním předválečného období. Vyučil se chemickým laborantem a večerně absolvoval gymnázium. Po dvouletém studiu na ČVUT pracoval jako kulisák nejprve v Divadle ABC a pak v Divadle Na Zábradlí. V šedesátých letech studoval dálkově dramaturgii na DAMU. Od svých dvaceti let publikoval studie a články v různých literárních a divadelních periodikách. V Divadle Na Zábradlí byly uvedeny jeho první divadelní texty. Vyvrcholením jeho činnosti bylo publikování Charty 77, po níž byl pět let vězněn.
Za své literární dílo, za smýšlení a celoživotní úsilí o dodržování lidských práv obdržel Václav Havel řadu státních vyznamenání, mezinárodních cen a čestných doktorátů.
V nakladatelství Meander vyšel jediný Havlův text věnovaný dětem - Pižďuchové - ilustrovaný Jiřím Sopkem.

ENG
Writer and playwright, one of the first speakers of Charter 77, a leading figure in political change in November 1989, the last president of Czechoslovakia and the first president of the Czech Republic. He comes from an important Prague family associated with the cultural and political events of the pre-war period. He trained as a chemical laboratory technician and graduated from high school in the evening. After two years of study at the Czech Technical University, he worked as a stage back, first at the ABC Theater and then at the Na Zábradlí Theater. In the 1960s, he studied dramaturgy at a distance at The Academy of Performing Arts in Prague, Theater Faculty. From the age of twenty, he published studies and articles in various literary and theatrical periodicals. His first theatrical texts were performed at the Na Zábradlí Theater. The culmination of his work was the publication of Charter 77, after which he was imprisoned for five years.
Václav Havel has received many state awards, international awards and honorary doctorates for his literary work and lifelong efforts to uphold human rights.
Havel's only text dedicated to children - Pižďuchové - illustrated by Jiří Sopek was published by Meander.

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Cena

295296
1295296

Značky

Položek k zobrazení: 1
MEANDER 1315
295,20 Kč
328 Kč (–10 %)
9788075582201