Od 23. do 26. 5. jsme na Světě knihy. Naše knihkupectví bude tedy zavřeno a vaše objednávky budou k vyzvednutí a odeslání zase od pondělí 27. 5. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás na veletrhu!

O smutné továrně

Od roku 1989 zmizelo na území naší republiky několik set průmyslových objektů, z toho několik desítek významných památek industriální architektury, jíž by si všude ve světě nesmírně vážili.
 
Rok: 2013
Formát: 210 x 210 mm
Počet stran: 48
Vazba: V8 plátno
Věk: 6+
Dostupnost Momentálně nedostupné
328 Kč –10 % 295,20 Kč
O smutné továrně
MEANDER 1368
328 Kč –10 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy
A už dávno by v ní měli vybudovaná všelijaká kulturní centra, divadla, galerie nebo zajímavé designové byty. Změnit pohled dorůstající generace na překrásné památky průmyslové architektury u nás má právě tento projekt velkých popularizátorů architektury a zároveň respektovaných autorů a výtvarníků – režiséra a literáta Radovana Lipuse, architekta Davida Vávry a výtvarnice a scénografky Veroniky Podzimkové. Dětem a mládeži na příběhu staré textilní továrny v Jizerských horách (krásného secesního Andělského hradu), kterou její nový majitel odsoudil k demolici, vypráví trojice tvůrců smutnou pohádku, svým způsobem podobenství o nutnosti kontinuity a o úctě k tradici a práci našich předků… 
 
 

Ocenění

Nejkrásnější dětská kniha Podzimního knižního veletrhu Havlíčkův Brod 2013

Recenze iLiteratura

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Radovan Lipus
Ilustrátor: Veronika Podzimková, David Vávra
Jazyk: čeština
Věk: 6+
Žánr: pohádky, umělecké knihy

Trailer ke knize

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: