Galerie aneb Arturovo dobrodružství

698 Kč –9 % 638 Kč
Skladem (28 ks)
Kniha Galerie aneb Arturovo dobrodružství vychází v koedici s Národní galerií. Vznikla tzv. pop-up technikou – pomocí pohyblivých ilustrací, které posouvají příběh do další roviny, takže ožívá a stane se pro děti hrou a zábavou.
 
Edice: Modrý slon
Rok: 2015
Formát: 210 x 210 mm
Počet stran: 20
Vazba: speciální, ruční pop-up lepená vazba + kufřík

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha Galerie aneb Arturovo dobrodružství vychází v koedici s Národní galerií. Vznikla tzv. pop-up technikou – pomocí pohyblivých ilustrací, které posouvají příběh do další roviny, takže ožívá a stane se pro děti hrou a zábavou. Leporelo vypráví o kluku Arturovi (pozor, bude vám odněkud povědomý!), namalovanému v obraze neznámého autora. Artur se však ve svém obraze nehorázně nudí, a tak se rozhodne z něj utéct a hledat štěstí jinde. Postupně se skamarádí s postavami v obrazech, které visí v galerii českého umění 20. století. Potká se s Kleopatrou od Jana Zrzavého, prochází se kosmickou krajinou Františka Kupky nebo se proletí balonem v obraze Kamila Lhotáka…

Dětem se v dobrodružném vyprávění představují významné obrazy českých malířů, ale i směry, které umělci představují. Dostanou se jim do povědomí, a mohou tak vzbudit zvídavost dětí a zájem o další vzdělávání v oblasti umění. Součástí knížky je také kufírek, symbol Arturova putování galerií a jeho cesty za dobrodružstvím. Slouží zároveň jako pouzdro pro knihu – zde je uloženo také leporelo Moje Galerie, které si malý čtenář může sám dotvořit. Jde tedy o jakousi vlastní galerii dítěte, kde může dál hravou formou pracovat s obrazy, které v galerii vidělo a o nichž četlo. Obraz tak může znovu ožít kouzlem dětské fantazie.

Ukázka z knihy

RECENZE

Stanislav Šulc, E15, 22. září 2015

"Konárkové kniha je interaktivní a využívá podstaty leporela. Arturova cesta po obrazech je ozvláštněna nejrůznějšími způsoby – malý i starší čtenář může obrazy měnit otáčením, přehýbáním, posouváním, odkrýváním skrytých částí."
Celá recenze

 

 
Sdílet