Malostranské století

Malostranské století je experimentální prvotina mladé autorky, která část života strávila v kouzelném koutě Malé Strany.
 
Ilustrace: Jana Vopatová
Edice: Modrý slon
Rok: 2016
Formát: 190 x 220 mm
Počet stran: 72
Vazba: V8
ISBN: 978-808-75-9693-7
Věk: 10+
Dostupnost Skladem (>50 ks)
298 Kč –10 % 268 Kč
Malostranské století
MEANDER 464
298 Kč –10 %
Doprava nad
1000 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Kombinuje několik žánrů a literárních prvků. Téměř každá kapitola obsahuje krátké vyprávění, báseň a nakonec faktografickou vsuvku. Výsledkem jsou texty, které jsou současně i ilustracemi. Kniha je však především zábavným průvodcem, malou sbírkou lyricko-epických zastavení, a hlavně také pohádkovou knížkou. A okrajově i návodem ke hraní – k prožití obyčejných chvil tak nějak jinak. Tato půvabná nápaditá knížka je určena nejen hrdým Malostraňákům, ale každému, kdo si rád hraje. Dá se do ní kreslit a psát, hodí se na doma i ven. A je barevná stejně krásně jako Malá Strana…

Kniha vychází za podpory Ministerstva kultury České republiky, městské části Praha 1 a přispěvatelů na Startovači.

Nejlepší knihy dětem 2016/2017


K titulu Malostranské století byla vytvořena jedna z lekcí ze souboru Čtenářské lekce II pro 1. stupeň ZŠ

Anotace čtenářské lekce:

V knize se potkává imaginární vyprávění s faktografickými údaji o Malé Straně. Přestože kniha pojednává o lokálním tématu, lekci je vhodné použít pro výchovu k myšlení v evropských a globálních souvislostech. Aktivity jsou postavené tak, aby si děti uvědomily význam společenské identity a zabývaly se respektem k historickému dědictví. Cílem lekce je žáky interaktivně zapojit do skupinové práce, přičemž obsah aktivit směruje k prohlubování dovednosti porozumění nejen textu, ale i svým spolužákům. Lekce je vhodná pro 3. až 5. třídu.

Pokračování pilotního projektu Čtenářských lekcí k sedmi titulům nakladatelství Meander vzniklo na základě spolupráce se spolkem Knižní stezka k dětem a Novou školou, o. p. s. a jejím týmem výjimečných a kreativních pedagogů a knihovníků v roce 2019. Druhá řada lekcí je rozdělena pro mladší a starší žáky. Čtenářské lekce žáky 1. stupně seznamují s esencí obsahu i formy daného titulu. Lekce k jednotlivým knihám tvořili různí pedagogové, a proto jsou i přístupy ke knihám odlišné. Tato různorodost vytváří ze čtenářských lekcí pestrou metodiku, díky které se děti naučí přemýšlet o knihách novými způsoby, které jim nedovolí zůstat na povrchu.

Čtenářské lekce jsou vhodné především pro pedagogy a knihovníky, ale ocení je také rodiče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Edice
Autor: Jana Vopatová
Jazyk: čeština
Ocenění: katalog Nejlepší knihy dětem
Věk: 10+
Žánr: pohádky, umělecké knihy, Praha

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení