Zprávy od Alaina

Při práci na Des nouvelles d'Alain zužitkoval Emmanuel Guibert své zkušenosti s vytvářením kombinovaného fotograficko-komiksového příběhu, které do dokonalosti domyslel při přípravách veleúspěšného reportážního alba Fotograf (Le Photographe, 2003 – 2010, česky Meander 2012). I tentokráte Guibert spolupracoval s přesným, dílu vždy zcela oddaným koloristou Frédéricem Lemercierem.
 
Ilustrace: Emmanuel Guibert
Edice: Pro Emu
Rok: 2014
Překladatel: Alena Jurion
Formát: 200 x 295 mm
Počet stran: 95
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-808-75-9657-9
Věk: 15+
Dostupnost Skladem (>50 ks)
330 Kč –10 % 297 Kč
Zprávy od Alaina
MEANDER 1377
330 Kč –10 %
Doprava nad
1000 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy
Autorem fotografií je Alain Keler, proslulý francouzský válečný a dokumentární fotograf, jehož po deset let vytvářené snímky sledují osudy evropských Romů, nejpočetnější menšiny starého kontinentu. Keler je fotografem aktivizovaným, možná i angažovaným, coby opravdový profesionál má ale daleko do propagandistické líbivosti. Kelerovy snímky předkládají nekašírovanou realitu, jíž svým umem dodává na průzračnosti a možná lépe než dlouhé prozaické texty vypráví o diskriminaci a lhostejnosti, s níž se Romové celé Evropy dennodenně střetávají. Guibertovy kresby zde jako by zůstávaly trochu v pozadí a sloužily ponejvíce coby spojnice příběhu – rozhodně se jim tedy dostává méně pozornosti než v případě staršího Fotografa. Celkovému dojmu z alba však tato uměřenost jen pomáhá: vzniká tak koherentní umělecká a reportážní výpověď, jejíž působivost není narušována přehnanou exhibicí kteréhokoli z tvůrců. 
Pavel Kořínek
 

Recenze na Fanzine
Recenze na Novinky
Recenze na Comics Blogu  

Recenze Kateřiny Kadlecové pro Reflex (11. 12. 2014)
Standa Krupař je v komiksu!
Vždycky mě potěší, když vidím fotografa Standu Krupaře, který (donedávna v dresu Reflexu) kosí ceny Czech Press Photo a momentálně mrzne někde na bitevním poli jménem východní Ukrajina. Tentokrát jsem ho spatřila v opravdu zajímavém komiksu: kreslený Standa hraje jednu z vedlejších rolí ve Zprávách od Alaina (vyd. Meander), knížce originálně kombinující snímky a vypravování ceněného francouzského fotoreportéra (a Roma) Alaina Kelera s komiksovými vinětami Emmanuela Guiberta. Předmět studia: evropští Romové tady a teď, jejich bída, jejich hříchy, vyloučenost, diskriminace, lhostejnost, násilná vystěhování, žhářské útoky, neonacistický pochod litvínovským Janovem v roce 2008… Smutné, poučné, beznadějné.

Doplňkové parametry

Kategorie: PRO EMU
Autor: Emmanuel Guibert
Ilustrátor: Emmanuel Guibert
Jazyk: čeština
Věk: 14+
Žánr: komiksy, Překlady

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení