Macanudo 11

Tip
Neohodnoceno
268 Kč –10 %
MEANDER 518
268 Kč –10 % 241 Kč
Skladem (> 50 ks)
Když se člověk zběžně podívá, co o Macanudu obvykle píší recenzenti, setkává se s podivnými slovy jako absurdní, surrealistické, svérázné, ale taky křehké, hravé, lehce melancholické, či dokonce dětsky nevinné. Autorův kolega Roberto Fontanarrosa přirovnal Liniersovu poetiku k bezelstnosti lva požírajícího gazelu.
 
Ilustrace: Ricardo Liniers
Rok: 2016
Překladatel: Delly Serano
Formát: 240 x 220 mm
Počet stran: 96
Vazba: paperback
ISBN: 978-808-75-9699-9
Věk: 10+

Detailní informace

Detailní popis produktu

Komiksové stripy Macanudo argentinského výtvarníka Ricarda Linierse jsou zkrátka úplně jiné než všechno, co jste kdy v komiksových stripech viděli. Autor se důsledně zpěčuje všem zavedeným normám a poučkám o tom, jak má takový novinový strip vypadat. Například nemá žádného hlavního hrdinu. Ani antihrdinu. Jeho magicky přitažlivým světem se potulují filozofující tučňáci, skřítci či akvarijní rybičky, sečtělá Jindřiška s kocourem Fellinim, zamilovaný páreček Lorenzo a Terezka, přecitlivělý robot, Oliver Oliva, záhadný muž v černém stejně jako desítky obyčejných lidí včetně samotného autora v podobě bílého králíka.

Kniha vychází v rámci Programu na podporu překladů Sur Ministerstvo zahraničních věcí, mezinárodního obchodu a církevních záležitostí Argentinské republiky.

Sdílet