Perlorodky

Neohodnoceno
398 Kč –10 % 358 Kč
Skladem (> 50 ks)
Napínavý román o malém Ivanovi, který uteče z dětského domova a šťastným řízením osudu se dostane mezi skauty, kteří ho záhy naučí to, co mnozí nepochopí celý život – že to nejlepší, co nás na světě může potkat, jsou dobré vztahy s lidmi, na které se můžeme spolehnout a kteří se mohou spolehnout na nás, i kdyby hromy bily a blesky létaly.
 
Ilustrace: Matěj Forman
Edice: Modrý slon
Rok: 2014
Formát: 190 x 245 mm
Počet stran: 168
Vazba: V8
ISBN: 978-807-55-8095-5
Věk: 10+

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyprávění o vodních skautech (v 70. letech samozřejmě zakázaných), o bratrství a pevném přátelství, které nedokáže zničit ani nepřízeň osudu, psal Jiří Stránský v dopisech z vězení na pokračování svému dvanáctiletému synovi Martinovi, aby se mu nestýskalo a aby věděl, že když člověk opravdu hodně chce, dokáže změnit skoro všechno na světě.
 
Jiří Stránský je dodnes skautem tělem i duší – sám přiznává, že všechny jeho kriminály by pro něj byly mnohem těžší, nebýt skautské výchovy. Že právě jako skaut se naučil něco vydržet, nestěžovat si, a hlavně dodržovat zásady kamarádství a cti. Pokud právě toto jeho čtenářům dojde (jistě že ano!), tak je dobře, že je jeho kniha na světě. 
 
 
1. vydání v roce 2005
2. vydání v roce 2014
3. vydání v roce 2019
 

Ocenění
Kniha v roce 2005 získala ocenění Zlatá stuha IBBY v kategorii Beletrie pro mládež. V roce 2011 obdržel Jiří Stránský za dlouholetou práci pro skautské hnutí, za život podle skautského slibu a zákona a za celoživotní příklad ostatním nejvyšší skautské ocenění – Řád Stříbrného vlka. 

 

Perlorodky byly jedním ze soutěžních titulů v 5. ročníku Souboje čtenářů. Více informací o soutěži.
Recenze na Portálu české literatury

Sdílet