Macanudo 2

Zpočátku se mozek při pohledu na minipříběhy o citlivém robotovi, míjejících se milencích, pánech v motýlcích a problémech tučňáků trochu vzpouzí. Stejně jako naše životy mají totiž i tyhle historie zamotané nebo vůbec žádné pointy.
 
Ilustrace: Ricardo Liniers
Edice: Pro Emu
Rok: 2012
Překladatel: Šárka Valverde
Typo: Marek Naglmüller
Formát: 240 x 220 mm
Počet stran: 96
Vazba: paperback
ISBN: 978-808-75-9612-8
Věk: 10+
Dostupnost Skladem (>50 ks)
268 Kč –40 % 160 Kč
Macanudo 2
MEANDER 599
Akce
268 Kč –40 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Někdy je mi v nekonečně rozlehlém Buenos Aires úzko. Stejně jako dalším asi 13 milionům lidí. Ta úzkost, zejména po ránu, když se proderu po hodinové jízdě metrem rozespalým davem na světlo ulice, je občas k nevydržení. Pak si v univerzitním bufetu, kde drnčí starý kávovar, dám preso a sladký rohlík. Na stolku vždycky leží noviny La Nación a v nich, na poslední stránce, čeká komix Macanudo. Beru ho každý den jako pilulky proti té velkoměstské úzkosti, polykám ho jako barevné, lehce melancholické antidepresivum. Ostatně, slovo macanudo znamená ve španělštině báječný, parádní nebo taky v klidu. 

Zpočátku se mozek při pohledu na minipříběhy o citlivém robotovi, míjejících se milencích, pánech v motýlcích a problémech tučňáků trochu vzpouzí. Stejně jako naše životy mají totiž i tyhle historie zamotané nebo vůbec žádné pointy. A proto si je možná hlavně mladí Argentinci tak oblíbili. Když má autor Macanuda Ricardo Liniers čtení, dokáží jeho fanoušci zaplnit až po strop ohromné Muzeum latinskoamerického umění v Buenos Aires. Křehká poetika osamělých a absurdních životů v tvrdém velkoměstě je totiž jako nakažlivá macanudo epidemie.

Markéta Pilátová

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Ricardo Liniers
Ilustrátor: Ricardo Liniers
Jazyk: čeština
Téma: Legrace a humor
Věk: 10+
Žánr: komiksy, Humor pro děti, Překlady

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: