Malý humorista

Antologie novodobé dětské lidové slovesnosti zahrnuje nejrůznější folklorní žánry od hádanek a rébusů přes verše, písně a pohádky až po škádlivky, jazykové hříčky, nebo dokonce i humoristické hry.

Ilustrace: Jaromír Plachý
Rok: 2016
Formát: 165 x 165 mm
Počet stran: 184
Vazba: V8
Věk: 6+
ISBN: 978-808-75-9690-6
Dostupnost Skladem (>50 ks)
298 Kč –10 % 268,20 Kč
Malý humorista
MEANDER 201209 055
Tip
298 Kč –10 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
všechny knihy
kamenná prodejna
v centru Prahy

Společným znakem textů z dlouholetého folklorního sběru je žertovné ladění. Také proto je publikace stylizována do podoby »příručky« pro malé humoristy (podobně jako již existuje Malý chemik či Malý přírodovědec). Kniha tak velmi hravou formou seznamuje děti s pestrostí a šíří lidové slovesnosti, s bohatstvím češtiny i variabilitou lidového humoru. Každá kapitola v podobě »lekce« obsahuje základní poučení o jednotlivých žánrech.

Vtipná sbírka navazuje na oblíbený, podobně koncipovaný svazek Jana Nejedlého Mistr sportu skáče z dortu (Meander 2014). Mimořádně zdařilé výtvarné řešení této knihy v podání Jaromíra Plachého bylo nominováno na cenu Zlatá stuha 2015 v kategorii Knihy pro mladší děti. Tentýž výtvarník (ilustrátor, filmař a animátor) ztvárnil svým nezaměnitelným groteskním stylem i výtvarný doprovod této antologie.

Kniha vychází za podpory Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury České republiky a městské části Praha-Klánovice.  


K titulu Malý humorista byla vytvořena jedna z lekcí ze souboru Čtenářské lekce I
1067-1-3
Anotace čtenářské lekce:

"Příručka" pro malé humoristy je antologií novodobé dětské slovesnosti od hádanek a rébusů přes verše a pohádky. Lekce slouží k pochopení pojmů jako jsou folklor, ústní lidová slovesnost a anekdota. Tyto žánry jsou vhodné pro rychlou reflexi významů, logické myšlení a především vybízí k vlastní tvorbě. Téma knihy a obsah lekce motivují i ty žáky, kteří vztah k literatuře teprve hledají. Lekce je určená pro 4. až 5. třídu.

Unikátní projekt Čtenářských lekcí k sedmi titulům nakladatelství Meander vznikl na základě spolupráce se spolkem Knižní stezka k dětem a Novou školou, o. p. s. a jejím týmem výjimečných a kreativních pedagogů a knihovníků v roce 2018. Během celé lekce jsou využívány metody aktivního učení, aby žáci byli co nejvíce zapojeni a dostávali prostor k hledání a verbalizaci svých názorů. Podle věku a zralosti cílové skupiny budou zařazeny i písemné aktivity. Jádrem celé lekce zůstává vždy titul (text-ilustrace-objekt knihy) samotný.

Čtenářské lekce jsou vhodné především pro pedagogy a knihovníky, ale ocení je také rodiče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Jan Nejedlý
Ilustrátor: Jaromír Plachý
Jazyk: čeština
Téma: Legrace a humor
Typ: Bestsellery
Věk: 6+
Žánr: Humor pro děti
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MN Avatar autora | 26.5.2023
Malý humorista je skvělá a vtipná knížka, která baví už od malička mé děti i mne a postupně ji rozdáváme na všech narozeninových oslavách. jen musíte počítat s tím, že pak donekonečna budete slýchat vtípky, popěvky a básničky, které byly "cool" v době ČSSR.