Vrány z Hruškovic

Vrány z Hruškovic (The Crows of Pearblossom) jsou jedinou dochovanou dětskou knížkou známého anglického spisovatele Aldouse Huxleyho.
 
Ilustrace: Jiří Sopko
Edice: Modrý slon
Rok: 2006
Překladatel: Ivana Pecháčková
Formát: 160 x 160 mm
Počet stran: 40
Vazba: V8
ISNB: 978-80-86283-43-7
Věk: 6+
Dostupnost Skladem (>50 ks)
198 Kč –10 % 178 Kč
Vrány z Hruškovic
MEANDER 1387
198 Kč –10 %
Doprava nad
1000 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy
Napsal ji pro svou neteř Olivii de Haulleville, která i s rodiči často jezdívala na návštěvu do jeho domu v Mohavské poušti v Llanu, v kalifornském Antelope Valley. Rádi spolu chodívali na dlouhé vycházky a Aldous Huxley i jeho žena Marie při tom pětileté Olivii vyprávěli různé příběhy.
Když se Oliviina rodina přestěhovala do Pearblossomu, čtyři míle od Llana, Huxleyovi trávili Vánoce společně s Haullevilleovými a podnikali výlety do pouště.
 
Aldous Huxley napsal Vrány z Hruškovic o vánočních prázdninách roku 1944. V knížce se píše také o rodině pana Jošta (původně Yosta), sousedech Olivie a jejího bratra Siggyho. Právě v této rodině byl rukopis téměř zapomenuté knížky nalezen. Naštěstí Yostovi tehdy také dostali jednu kopii rukopisu, protože ten původní vrátila Olivia strýčkovi s prosbou, aby ho pro ni ještě také ilustroval. K tomu se však slavný spisovatel už bohužel nedostal. Po požáru, který jeho dům zničil, a po autorově smrti v roce 1963 upadl rukopis na dlouhou dobu v zapomnění.
 
Huxleyho knihu v prvním českém vydání ilustroval mimořádný malíř Jiří Sopko. Jeho manželé Vránovi s člověčí mimikou jsou tak přesvědčiví, že nás ani nepřekvapuje, že mluví a myslí jako lidé. Neteř Aldouse Huxleyho dnes žije na řeckém ostrově Hydra a její vnučka Melina je jen o málo starší, než byla Olivia v době, kdy pro ni strýc tento půvabný příběh napsal.
 
RECENZE
 
Nikoleta Zdražilová, Čítarny, 23. listopadu 2011 (www.citarny.cz)
 
"Huxleyho jediná pohádka je příležitostí jak seznámit i velmi malé děti s tvorbou opravdového velikána světové literatury a jak je na základě ponaučení z příběhu podpořit k vývoji v myslící bytosti."
Celá recenze
 
 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Edice
Autor: Aldous Huxley
Ilustrátor: Jiří Sopko
Jazyk: čeština
Věk: 6+
Žánr: pohádky, Příběhy zvířat

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení