Pořiďte si unikátní díla evropského i tuzemského komiksu se slevou 40 % v rámci komiksového léta na našem e-shopu a v knihkupectví pod Vyšehradem.

Pět domů

Texty i olejové malby v knize vznikaly ze společného vyprávění a vymýšlení příběhů autorky a jejích čtyř dětí.
 
Edice: Modrý slon
Rok: 2016
Formát: 195 x 195 mm
Počet stran: 40
Vazba: V8
ISBN: 978-808-75-9664-7
Věk: 6+
Dostupnost Skladem (>50 ks)
268 Kč –10 % 241 Kč
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Ve vyprávěních o andělíčcích, neposedných dušičkách, maličkých vílách, záludných strašidlech a malých holčičkách hledajících cestu domů do bezpečí nás zaskočí, jak silně zůstává jazyk, svět fantazie, ba i dikce vyprávění svérázného básníka z Vysočiny, Ivana Martina Jirouse, vryt v jeho potomcích…

U dosud nepublikovaných malých básní z Magorovy pozůstalosti, které knihu doplňují, si to s údivem jen potvrdíme.

Ukázka z knihy

Kniha vychází díky příspěvkům čtenářů na Hithitu.

Recenze na iLiteratura


K titulu Pět domů byla vytvořena jedna z lekcí ze souboru Čtenářské lekce II pro 1. stupeň ZŠ

Anotace čtenářské lekce:

Texty i olejové malby v knize vznikaly ze společného vyprávění a vymýšlení příběhů autorky a jejích čtyř dětí. Struktura pohádek tak může připomínat ústní lidové vyprávění, ve kterém se potkávají fantazijní postavy. Kniha je také doplněna nepublikovanými básněmi otce autorky Ivana Martina Jirouse. Lekce tak nenásilnou formou seznamuje děti s důležitými autory české literatury. Výtvarné a dramatické aktivity obsažené v lekci žáky motivují k prohlubování dovedností, jako je pokládání správných otázek, práce s předsudky a strachem, který může ovlivňovat náš vztah k okolí, a především propojování vlastní zkušenosti s estetickým zážitkem z četby. Lekce je vhodná pro 1. až 3. třídu.

Pokračování pilotního projektu Čtenářských lekcí k sedmi titulům nakladatelství Meander vzniklo základě spolupráce se spolkem Knižní stezka k dětem a Novou školou, o. p. s. a jejím týmem výjimečných a kreativních pedagogů a knihovníků v roce 2019. Druhá řada lekcí je rozdělena pro mladší a starší žáky. Čtenářské lekce žáky 1. stupně seznamují s esencí obsahu i formy daného titulu. Lekce k jednotlivým knihám tvořili různí pedagogové, a proto jsou i přístupy ke knihám odlišné. Tato různorodost vytváří ze čtenářských lekcí pestrou metodiku, díky které se děti naučí přemýšlet o knihách novými způsoby, které jim nedovolí zůstat na povrchu.

Čtenářské lekce jsou vhodné především pro pedagogy a knihovníky, ale ocení je také rodiče.

Doplňkové parametry

Kategorie: Edice
Autor: Marta Veselá Jirousová
Jazyk: čeština
Téma: Povídky
Typ: Akce
Věk: 6+
Žánr: pohádky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: