Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada

Paní Apolenka má ráda jitrnice. Nemá ráda divné pány, kteří ji zničehonic večer osloví na ulici. A přece má jeden takový divný pán co do činění s těmi nejlepšími jitrnicemi. Co z toho vzejde? Horor? Láska? Jitrnice?
 
Ilustrace: Stern Nijland
Edice: Modrý slon
Rok: 2014
Překladatel: Adéla Elbel
Formát: 170 x 240 mm
Počet stran: 48
Vazba: V8
ISBN: 978-808-75-9639-5
Věk: 6+
Varianta:
Dostupnost Skladem (>50 ks) Vyprodáno Zvolte variantu
228 Kč 228 Kč od 228 Kč –10 % –39 % až –39 % 205,20 Kč 137 Kč od 137 Kč
Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada
MEANDER 428
228 Kč 228 Kč od 228 Kč –10 % –39 % až –39 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
všechny knihy
kamenná prodejna
v centru Prahy
Lovestory jako z filmů pro pamětníky nizozemské autorky Stern Nijlandové je skutečnou lahůdkou pro malé i starší čtenáře, kteří se zajisté nechají okouzlit prvorepublikovým šarmem pana továrníka Thea a láskou paní Apolenky. Černobílá obrázková knížka možná působí dost minimalisticky, je však mimořádně napínavá a originální. Kniha v roce 2002 získala v Nizozemsku cenu za literaturu pro mládež Zilveren Griffel. 
 

K titulu Paní Apolenka a velká jitrnicová záhada byla vytvořena jedna z lekcí ze souboru Čtenářské lekce II pro 1. stupeň ZŠ
 
Anotace čtenářské lekce:
 
Minimalistická, černobíle ilustrovaná kniha o paní Apolence, která se potýká s podivným nápadníkem. Text a ilustrace v příběhu vedle sebe stojí na stejné informační úrovní. Lekci je tedy vhodné využít pro začátky mediální výchovy, jejímž úkolem je mimo jiné děti naučit vnímat různé druhy informačních prostředků. Během lekce děti budou procvičovat schopnost předvídání příběhu a kladení otázek hlavní postavě, která prožívá velkou jitrnicovou záhadu... Jedním z témat knihy je totiž vypořádání se s náhodnými situacemi, které přijdou bez varování. Lekce je vhodná pro 2. až 4. třídu.
 
Pokračování pilotního projektu Čtenářských lekcí k sedmi titulům nakladatelství Meander vzniklo na základě spolupráce se spolkem Knižní stezka k dětem a Novou školou, o. p. s. a jejím týmem výjimečných a kreativních pedagogů a knihovníků v roce 2019. Druhá řada lekcí je rozdělena pro mladší a starší žáky. Čtenářské lekce žáky 1. stupně seznamují s esencí obsahu i formy daného titulu. Lekce k jednotlivým knihám tvořili různí pedagogové, a proto jsou i přístupy ke knihám odlišné. Tato různorodost vytváří ze čtenářských lekcí pestrou metodiku, díky které se děti naučí přemýšlet o knihách novými způsoby, které jim nedovolí zůstat na povrchu.
 
Čtenářské lekce jsou vhodné především pro pedagogy a knihovníky, ale ocení je také rodiče.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Edice
Autor: Stern Nijland
Ilustrátor: Stern Nijland
Jazyk: čeština
Téma: O lásce
Typ: Akce
Věk: 6+
Žánr: pohádky, Překlady

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: