Duhový chodníček

Novinka
Neohodnoceno
298 Kč –10 % 268 Kč
Skladem (> 50 ks)

Knížka, která své dětské i dospělé čtenáře vybízí ke společnému promýšlení a která ukazuje, jak se na svět kolem nás můžeme dívat, i když třeba vládne nepohoda.

Autor: Zuzana Špůrová 
Ilustrace: Nanako Ishida
Grafická úprava: Jakub Kovařík
Edice: Modrý slon
Rok: 2021
Formát: 200 x 200 mm
Počet stran: 36
Vazba: V8
ISBN: 978-80-7558-068-9
Věk: 7+

Kniha vyšla s laskavou podporou MUDr. Luďka Rubáše a Státního fondu kultury České republiky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Déšť zaťukal na okno, a tak ho Zuzanka pustila dál, byli už dávno dobří kamarádi. Proč ale tentokrát déšť zezelenal, když mu nabídla citronovou zmrzlinu? Daniel odjakživa obdivoval místního lva, se kterým si často povídal. Proč ale musel rozstřihat maminčino kožené sako a uříznout střapec ze své čepice, aby měl lev zase radost? A proč nás paní spisovatelka vybízí k tomu, abychom si zalezli do břicha velryby?

Pohádkové povídky pro dětské i dospělé čtenáře vybízejí ke společnému čtení a ukazují, jak se na svět kolem nás můžeme dívat, i když třeba vládne nepohoda: a jako když po dešti vykoukne sluníčko a objeví se duha, přemostí se různé trable i na chodníčcích našeho života.

Recenze

„Trocha barevného nadhledu nad světem. Duhový chodníček od Zuzany Špůrové, to jsou povídky, které vám vykouzlí úsměv na tváři, udělají hezčí den a připomenou, že svět není jen černobílý a že se na něj potřebujeme někdy podívat duhovými brýlemi. Milé, nápadité a hravé povídky, které přímo vybízejí přizvat malé čtenáře ke společnému čtení a povídání. A pak třeba i na procházku Prahou, jejíž historie a místa jsou zahrnuta v příbězích. Vše najdete v těchto kouzelných krátkých povídkách doplněných o krásné ilustrace Nanako Ishidy.“ – @strukterka

„Duhový chodníček je krásná dětská kniha, která dobře vyvažuje zábavu a poučení, takže se dětem může dostat obojího. Příběhy jsou kratší a ilustrace laděné spíš do staršího než moderního stylu. Doporučila bych ji dětem, které již čtou samy, za dohledu starších čtenářů, aby jim případně mohli pomoct s porozuměním. Kniha ukazuje ty nejobyčejnější věci a situace v pestrém světle, umožňuje nadhled a rozhodně podporuje fantasii dětí. Ty potom mohou v předmětech spatřovat jiskru a samy vytvářet vlastní příběhy. Mně se na Duhovém chodníčku líbilo, že to děti od čtení neodradí díky délce jednotlivých příběhů a také to, že příběhy nebyly úplně podivné – to občas u dětských knih spatřuji a říkám si, zda všechna ta moudrost nebaví hlavně rodiče s tím, že děti naopak tápou, ačkoliv je to literatura určená jim. Proto mi tento titul od Zuzany Špůrové jistě zůstane v paměti a autorka v mém hledáčku.“ – @sol.cte

Recenze na webu Pozitivní zprávy.

Sdílet