Přeřekadla

Novinka
Neohodnoceno
248 Kč –10 % 223 Kč
Skladem (> 50 ks)
Tradiční rčení a přísloví podané dětem zábavným a interaktivním způsobem. Aby na ně příště už nekoukaly jak tele na nový vrata!
 
Edice: Pro Emu
Rok: 2021
Formát: 148 x 210 mm
Počet stran: 32
Vazba: brožovaná
 
Kniha vyšla s laskavou podporou Ministerstva kultury České republiky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tradiční rčení a přísloví jsou dnešním dětem často již skoro neznámá. Místy se zdá, že na ně koukají jak tele na nový vrata! Ale proč a kam nemají házet flintu, to už nevědí. Kniha s názvem Přeřekadla přibližuje dětem praktické poučky pro život děděné po generace zábavným a interaktivním způsobem. Provede malé luštitele zkomolenými rčeními a špatně pospojovanými příslovími, která je třeba uvést na pravou míru. Vtipné ilustrace dětem někdy napoví, někdy je rozesmějí, ale nakonec je to právě na malých čtenářích, aby společně s rodiči odhalili, jak, a někdy i proč, si tyto říkanky předáváme. Na ty bezradné čeká na konci přehledný text ve správných tvarech. To vše a víc v komiksovém zpracování Štěpánky Jislové, které dětem odhalí věci, které jsou možná záhadou i jejich rodičům.
 
Recenze
 

„Tohle je moc fajn záležitost! Přeřekadla dětem zábavnou formou ukazují přísloví ve formě ilustrací, jsou však přeházená. Rodiče s dětmi tak musí přijít na to, kterou frázi je třeba vybrat, aby přísloví dávalo smysl. Čtení je tak navíc velmi vtipné.“ – @bookbypatrik

Rozhovor se Štěpánkou Jislovou v pořadu Knížky Plus.

Recenze na webu iLiteratura.cz.

Sdílet