AŽ DO KONCE PRÁZDNIN DÁREK K NÁKUPU NAD 500 Kč! Utraťte u nás více než 500 Kč a vyberte si v košíku jednu knihu zdarma (z vybraných 10 titulů).

Přeřekadla

Tradiční rčení a přísloví podané dětem zábavným a interaktivním způsobem. Aby na ně příště už nekoukaly jak tele na nový vrata!
 
Edice: PRO EMU
Rok: 2021
Formát: 148 x 210 mm
Počet stran: 32
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-7558-164-8
Věk: 8+
 
Kniha vyšla s laskavou podporou Ministerstva kultury České republiky.
Varianta:
Dostupnost Vyprodáno Vyprodáno (2 ks) Zvolte variantu
248 Kč 248 Kč od 248 Kč –10 % –29 % až –29 % 223,20 Kč 174 Kč od 174 Kč
Přeřekadla
MEANDER WEB RES 019
248 Kč 248 Kč od 248 Kč –10 % –29 % až –29 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
všechny knihy
kamenná prodejna
v centru Prahy
Tradiční rčení a přísloví jsou dnešním dětem často již skoro neznámá. Místy se zdá, že na ně koukají jak tele na nový vrata! Ale proč a kam nemají házet flintu, to už nevědí. Kniha s názvem Přeřekadla přibližuje dětem praktické poučky pro život děděné po generace zábavným a interaktivním způsobem. Provede malé luštitele zkomolenými rčeními a špatně pospojovanými příslovími, která je třeba uvést na pravou míru. Vtipné ilustrace dětem někdy napoví, někdy je rozesmějí, ale nakonec je to právě na malých čtenářích, aby společně s rodiči odhalili, jak, a někdy i proč, si tyto říkanky předáváme. Na ty bezradné čeká na konci přehledný text ve správných tvarech. To vše a víc v komiksovém zpracování Štěpánky Jislové, které dětem odhalí věci, které jsou možná záhadou i jejich rodičům.
 
Recenze
 

„Tohle je moc fajn záležitost! Přeřekadla dětem zábavnou formou ukazují přísloví ve formě ilustrací, jsou však přeházená. Rodiče s dětmi tak musí přijít na to, kterou frázi je třeba vybrat, aby přísloví dávalo smysl. Čtení je tak navíc velmi vtipné.“ – @bookbypatrik

Rozhovor se Štěpánkou Jislovou v pořadu Knížky Plus.

Recenze na webu iLiteratura.cz.

Přeřekadla jsou komiksovým průvodcem klasickými rčeními a příslovími. Na každé stránce je vtipně ilustrován začátek jednoho přísloví s několika různými možnými konci. Který je ten správný? Kniha vyzkouší vaše znalosti a paměť a pomocí zábavných spojovaček s různými pointami vám ukáže, že přísloví existuje mnohem více, než si myslíte. Pokud si někde nejste jistí odpovědí, v závěru knihy najdete všechna přísloví a rčení napsaná správně, jak mají znít. Někdy je ale nejlepší správné řešení pominout a užívat si vytváření vlastních konců příběhů, jako třeba: Kdo jinému jámu kopá, má krátké nohy, nebo Kdo nic nedělá, je matka moudrosti. Kniha je tenká, spíš je to jen sešit, který se vejde do kapsy, ale protože každá strana obsahuje čtyři konce, zábavu hned tak nevyčerpáte.

Dle mého názoru jsou Přeřekadla úžasnou knížkou na nudný čas, kdy se potřebujeme zabavit, jako třeba při cestě vlakem nebo autem. Největší zábavu nad ní samozřejmě zažijete s kamarády. Prohlížení a luštění knížky společně může být opravdu záživné. Přeřekadla baví jak dospělé, tak děti, kterým rozšíří znalosti – což se může hodit třeba u přijímacích zkoušek, kde se doplňování přísloví často zákeřně objevuje.

Za pozornost určitě stojí jednoduchá a stylizovaná kresba komiksové kreslířky Štěpánky Jislové. Zpracováním se mi Přeřekadla líbí víc než třeba její větší práce jako komiks Bez vlasů.“ – Šimon Š.,13 let, Pacov

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Štěpánka Jislová
Ilustrátor: Štěpánka jislová
Jazyk: čeština
Téma: Poučné
Věk: 8+
Žánr: Humor pro děti
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
MU Avatar autora | 28.5.2024
Šprýmovní kniha podněcující fantazii k extatickým salvám smíchu i ponaučení:)