Od 23. do 26. 5. jsme na Světě knihy. Naše knihkupectví bude tedy zavřeno a vaše objednávky budou k vyzvednutí a odeslání zase od pondělí 27. 5. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás na veletrhu!

Galerie aneb Arturovo dobrodružství

Kniha Galerie aneb Arturovo dobrodružství vychází v koedici s Národní galerií. Vznikla tzv. pop-up technikou – pomocí pohyblivých ilustrací, které posouvají příběh do další roviny, takže ožívá a stane se pro děti hrou a zábavou.
 
Edice: Modrý slon
Rok: 2015
Formát: 210 x 210 mm
Počet stran: 20
Vazba: speciální, ruční pop-up lepená vazba + kufřík
ISBN: 978-80-87596-46-3
Věk: 6+
Varianta:
Dostupnost Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
698 Kč 698 Kč od 698 Kč –29 % –10 % až –29 % 489 Kč 628,20 Kč od 489 Kč
Galerie aneb Arturovo dobrodružství
MEANDER 418
698 Kč 698 Kč od 698 Kč –29 % –10 % až –29 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Kniha Galerie aneb Arturovo dobrodružství vychází v koedici s Národní galerií. Vznikla tzv. pop-up technikou – pomocí pohyblivých ilustrací, které posouvají příběh do další roviny, takže ožívá a stane se pro děti hrou a zábavou. Leporelo vypráví o kluku Arturovi (pozor, bude vám odněkud povědomý!), namalovanému v obraze neznámého autora. Artur se však ve svém obraze nehorázně nudí, a tak se rozhodne z něj utéct a hledat štěstí jinde. Postupně se skamarádí s postavami v obrazech, které visí v galerii českého umění 20. století. Potká se s Kleopatrou od Jana Zrzavého, prochází se kosmickou krajinou Františka Kupky nebo se proletí balonem v obraze Kamila Lhotáka…

Dětem se v dobrodružném vyprávění představují významné obrazy českých malířů, ale i směry, které umělci představují. Dostanou se jim do povědomí, a mohou tak vzbudit zvídavost dětí a zájem o další vzdělávání v oblasti umění. Součástí knížky je také kufírek, symbol Arturova putování galerií a jeho cesty za dobrodružstvím. Slouží zároveň jako pouzdro pro knihu – zde je uloženo také leporelo Moje Galerie, které si malý čtenář může sám dotvořit. Jde tedy o jakousi vlastní galerii dítěte, kde může dál hravou formou pracovat s obrazy, které v galerii vidělo a o nichž četlo. Obraz tak může znovu ožít kouzlem dětské fantazie.

Ukázka z knihy

Ocenění

NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHA ČR 2015: 3 x ocenění Nejkrásnější porotou: Cena dlouho běhající orientační běžkyně, Cena České unie karikaturistů, Cena za dobrodružství organizace Junák český skaut

NČKR

NEJKRÁSNĚJŠÍ DĚTSKÁ KNIHA PODZIMNÍHO KNIŽNÍHO VELETRHU HAVLÍČKŮV BROD 2015

 

Recenze

Stanislav Šulc, E15, 22. září 2015

"Konárkové kniha je interaktivní a využívá podstaty leporela. Arturova cesta po obrazech je ozvláštněna nejrůznějšími způsoby – malý i starší čtenář může obrazy měnit otáčením, přehýbáním, posouváním, odkrýváním skrytých částí."
Celá recenze

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Marcela Konárková
Ilustrátor: Marcela Konárková
Jazyk: čeština
Ocenění: Nejkrásnější kniha ČR
Téma: Poučné
Typ: Bestsellery
Věk: 6+
Žánr: interaktivní knihy, umělecké knihy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: