Doba ledová

De Crécyho album je pozoruhodné samo o sobě – po výtvarné stránce jeho volnou, rozmáchlou, jakoby nervní kresbou a mistrnou prací s kompozicí a komiksovým jazykem, po stránce scénáře příběhem z blíže neurčené, nejspíše postapokalyptické budoucnosti, další doby ledové, kde po pýchách naší dnešní civilizace mnoho nezbylo.
Ilustrace: Nicolas de Crécy
Edice: Pro Emu
Rok: 2008
Formát: 230 x 220 mm
Počet stran: 96
Vazba: V8
ISBN: 978-80-86283-64-7
Věk: 12+
Dostupnost Skladem (>50 ks)
328 Kč –10 % 295 Kč
Doba ledová
MEANDER 100
328 Kč –10 %
Doprava nad
1000 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Nicolas de Crécy patří mezi přední francouzské komiksové tvůrce a jeho tvorba je vysoce hodnocena domácí i zahraniční kritikou. Ve svém albu Période glaciaire vzdal vlastním uměleckým dílem hold Mekce francouzského uměleckého světa – Louvru. 

De Crécyho album je pozoruhodné samo o sobě – po výtvarné stránce jeho volnou, rozmáchlou, jakoby nervní kresbou a mistrnou prací s kompozicí a komiksovým jazykem, po stránce scénáře příběhem z blíže neurčené, nejspíše postapokalyptické budoucnosti, další doby ledové, kde po pýchách naší dnešní civilizace mnoho nezbylo. Osobití hrdinové na své pouti prázdným světem ledu a sněhu (během níž vypjatě řeší vlastní vztahy a problémy) dospějí až k jedné z perel naší civilizace – Louvru.

De Crécy zde do svého příběhu a svého výtvarného výrazu vtahuje obrazy, sochy a další umělecká díla ze slavné obrazárny. Ovšem zde to již nejsou vrcholná díla našeho kulturního dědictví, nýbrž podivné artefakty, kterým je třeba ve světě bez lidstva a jeho paměti dát nový smysl. O to se, často velmi komicky, ale logicky snaží i de Crécyho hrdinové, čímž nakazí i čtenáře, který je veden k otázkám po povaze umění, o tom, co vlastně z nějakého artefaktu dělá umělecké dílo a proč jsme si právě tato díla vybrali jako ta nejlepší, hodná místa v nejslavnější galerii světa. Kromě svébytného uměleckého díla tak de Crécyho album nabízí neopomenutelnou přidanou hodnotu – procházku sbírkou Louvru (kterou většina čtenářů nemůže znát zrovna důvěrně), která však není jen nudným výčtem, ale velmi inteligentní a hravou výpravou za uměním naší civilizace.

Ostatně nominace na Cenu publika za nejlepší album na prestižním francouzském Festivalu komiksu v Angoulême v roce 2006 mluví sama za sebe.

Ukázka z knihy

Recenze

„Tento komiks je skvělý – už dlouho jsem se u knihy nahlas nenasmála jako zde. Je to příběh z postapokalyptické budoucnosti, kdy došlo k přehřátí Země a přišla doba ledová. Kdo přežil, utekl na jih, a nyní malá skupinka vedená dcerou bohatého muže pátrá po pozůstatcích původní civilizace za pomoci geneticky upravených mluvících psů. Najdou trosky Louvru a snaží se ze zachovaných obrazů odhadnout, co to bylo za civilizaci, která nepsala, ale malovala a většinou dost podivné věci (nahé ženy, létající děti – anděly, ohnivé katastrofy). Jsou zde překreslena světoznámá díla a na konci knihy je i rejstřík, o co se přesně jedná a kde v Louvru si můžete originály prohlédnout. Je to inteligentní, vtipné, má to atmosféru a krásnou kresbu. Nicolas de Crécy je respektovaný francouzský autor – četla jsem od něj již komiks Salvatore, kde to byla spíše bajka s hlavním psím hrdinou, který staví automobil, aby se dostal za svou láskou, ale Doba ledová se mi líbila o dost více. Mohu jen a jen doporučit.“ – @knizku.kafe.a.klid

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Edice
Autor: Nicolas de Crécy
Ilustrátor: Nicolas de Crécy
Jazyk: čeština
Věk: 12+
Žánr: komiksy, Překlady

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení