První jarní novinky jsou na světě!

Nové knížky v Meandru vydáváme vždy dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Přestože jsme byli obezřetní ohledně toho, co přinese pandemie, nenechali jsme se odradit a pokračovali v zajetém plánu. 

IMG_8870

Devět knižních novinek proto vyšlo koncem května tak, jak jsme to domluvili s autory, ilustrátory, grafiky i tiskárnami. Jakmile jsme měli jasno v tomto, začali jsme přemýšlet o křtech – respektive o uvedení novinek, my je totiž ničím nepoléváme –, přece jen je vhodné knihy náležitě představit, ale hlavně se potkat se všemi zúčastněnými a našimi věrnými čtenáři.

IMG_8917

Nejednou uvedení proběhlo v zahradě kavárny Čekárna, která je přímo naproti našemu knihkupectví a pod parky na Vyšehradě. Už tak jde o působivé místo, ale v průběhu křtu se najednou změní v jakousi knižní oázu, kde probíhá nejen samotné představení novinek, ale i autorské čtení a soutěž pro nejmenší čtenáře.

Tímto jsme na svět oficiálně přivedli dva tituly Daniely FischerovéStrakaté uši a sušení padouši s ilustracemi Daniela Michalíka a Pták Noh a ptáček Nožička ilustrovaný Jakubem Kouřilem. Dále pak Duhový chodníček od dua Zuzana Špůrová a Nanako Ishida. A taky komiks Štěpánky Jislové s názvem Přeřekadla

Těsně před křtem byla průtrž mračen, nám ale svítilo sluníčko, což bereme jako dobré znamení nejen pro novinky, ale i další krásné dětské knihy.

IMG_8897

IMG_8889

IMG_8903

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení