Program v knihkupectví Meander - Září 2019

Od začátku září se v Meandru můžete opět těšit na pravidelný čtvrteční program,  v rámci kterého vás pozveme na zajímavá autorská čtení, výtvarné dílny i křty knižních novinek. Program odstartujeme hned první zářijový čtvrtek s oblíbeným (již čtvrtým!) workshopem "Vyrobte si vlastní dům myšek", kdy si děti z krabic od banánů, odstřižků látky či barevných papírů a tapet, vyrábějí útulné doměčky, stejně tak jako to dělá autorka poplární knižní série Dům myšek Karina Schaapman. Ve čtvrtek 12.9. se ve speciální výtvarné dílně velcí i malí zájemci naučí kreslit jezevce Chrujdu i jeho parťáky z lesa Habřince. Techniku koláže a asambláže si potom můžete vyzkoušet ve čtvrtek 19.9. ve výtvarné dílně vedené naší ilustrátorkou Laurou Hédervári. Poslední zářijový čtvrtek bude patřit autorskému čtení. Bývalý velvyslanec v Kanadě, Pavel Hrnčíř bude číst ze své knihy Plechová Mína.

Pěkný začátek školního roku!
Iva, Emma, Lucie a Markéta 

5.9. 2019 v 18:00
Workshop v kavárně Čekárna (hned naproti knihkupectví)
Vyrobte si vlastní Dům myšek vol. 4
Cena: 60 Kč / osoba
IMG_20190822_185501

Pro všechny malé stavitele a bytové designery, kteří se nemohli zúčastnit srpnového workshopu, protože byli ještě na prázdninách, přidáváme další-zářijový termín. Knihy ze série Dům myšek jsou celosvětovým fenoménem a baví i české děti. Pokud vás fascinují propracované interiéry i exteriéry, do kterých autorka Karina Schaapman příběh Sama a Julie zasazuje, určitě vás bude bavit i naše výtvarná dílna, ve které si ukážeme, jak takový domeček z dostupných materiálů pro myšky vyrobit. Bude to takový myší upCycling :)

Počet míst je omezený, pro rezervaci pište na mail marketa@meander.cz


12.9. 2019 v 17:00
Výtvarná dílna v knihkupectví Meander
Naučte se malovat Chrujdu
Chrujda (2)_1

Ještě než si pohladíte plyšového Chrujdu, shlédnete večerníček v České televizi či si přečtete nový díl z knižní série o tomto stále slavnějším jezevci, naučíme se, jak Chrujdu nakreslit! A kdo už Chrujdu umí, tak se může naučit kreslit i ostatní kamarády z lesa Habřince a vytvářet si potom své vlastní příběhy.


19.9. 2019 v 17:00
Výtvarná dílna v knihkupectví Meander
Koláže a vystřihovánky s Laurou Hédervári
IMG-8475

Střih, nůžky, lepidlo a spousta hrdinů z Meandru, to je ideální kombinace na tvoření koláží, asambláží i dekupáží. S kouzelným světěm těchto roztodivných technik nám pomůže výtvarnice Laura Hédervári, která formou koláže vytvořila ilustrace pro knihu Šalamoun králem - starozákonní příběh z naší edice manamana.


26.9. 2019 v 17:30
Autorské čtení v knihkupectví Meander
Pavel Hrnčíř: Plechová Mína
IMG-8480

Zbraně nejsou hračky a hračky nejsou zbraně, říkají rodiče a mají pravdu. Ale když kluci si tak rádi hrají na vojáky! Jsou však na světě země, kde se z dětí stanou vojáci, i když o to vůbec nestojí. Moderní pohádku o tom, co všechno se dětem může dít v jiných koutech světa, nám obrazem i slovem představí autor knížky - Pavel Hrnčíř - bývalý český velvyslanec v Kanadě. A to není všechno, také se dozvíme, jak se vaří originální zeleninové jídlo RATATUJ!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení