Fotoreportáž: Vánoční besídka & křest knihy Hororová čítanka

Ve středu 11/12 jsme v rámci naší vánoční besídky ve stylovém podpalubí lodi (A)void Floating Gallery pokřtili knižní novinku od oblíbené autorské dvojice Jan Nejedlý a Jaromír Plachý.

DSC_1302

Hororová čítanka spatřila světlo světa na konci listopadu a mezi fanoušky titulů Mistr sportu skáče z dortu a Malý humorista se tato skutečnost rychle rozkřikla a máme radost z toho, že je o knihu tak velký zájem!

DSC_1344

Na křtu jsme se také dozvěděli, že finálnímu názvu Hororová čítanka předcházelo také několik pracovních / alternativních názvů např.:

Létající mrtvola a jiné krváky
Dědku, vylez z hlíny!
Bahňous a Šlemenda
Smrtící bimbas
Říkali mu Ouchyles
Hrk brk!

a mnoho dalších :)

Kmotrou knihy se stala herečka, zpěvačka a spisovatelka Marka Míková, které v květnu v Meandru vyšla skvělá kniha Babky. 

DSC_1431

O hudební doprovod se v první části večera postaral talentovaný Miki - jediný člen kapely Starý meloun a pes. Písničky vybíral tak, že se perfektně hodily k našemu hororovému večírku. Na závěr došlo i na recitování poezie, kterou sepsal ve třetí třídě :)

DSC_1489

Dále vystoupil také Rudovous - v průběhu jejich vystoupení vypadl proud a večírek začal být opravdu hororový :)

IMG-9850

Největší úspěch však sklidilo předčítání samotných hororových příběhů autorem Janem Nejedlým - vyslechli jsme jich hned několik - např. Babička v rakvi; Kch, kch, sss..., Neštěstí na pouti...

DSC_1503

A na otázku, jestli to není pro děti moc strašidelné odpovídá autor v doslovu knihy: "Děti jsou požírači hororů. Chtějí pořád další a další a další. Proto taky vznikla tato čítanka, aby nasytila krvelačné oči a uši hladovějící po senzačeních, dech beroucích, nervy bičujících strašidelných povídačkách. Ale není v tom nic neblahého, patří to k věku."

DSC_1335

Ať se Vám Hororová čítanka líbí a ať prožijete klidné vánoční svátky

Váš Meander

Foto: Soňa Pokorná

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení