Malý humorista

Tip
298 Kč –10 %
MEANDER Maly humorista TITULKA 08042020
298 Kč –10 % 268 Kč
Skladem (> 50 ks)
Antologie novodobé dětské lidové slovesnosti zahrnuje nejrůznější folklorní žánry od hádanek a rébusů přes verše, písně a pohádky až po škádlivky, jazykové hříčky, nebo dokonce i humoristické hry.

Ilustrace: Jaromír Plachý
Rok: 2016
Formát: 165 x 165 mm
Počet stran: 184
Vazba: V8

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společným znakem textů z dlouholetého folklorního sběru je žertovné ladění. Také proto je publikace stylizována do podoby »příručky« pro malé humoristy (podobně jako již existuje Malý chemik či Malý přírodovědec). Kniha tak velmi hravou formou seznamuje děti s pestrostí a šíří lidové slovesnosti, s bohatstvím češtiny i variabilitou lidového humoru. Každá kapitola v podobě »lekce« obsahuje základní poučení o jednotlivých žánrech.

Vtipná sbírka navazuje na oblíbený, podobně koncipovaný svazek Jana Nejedlého Mistr sportu skáče z dortu (Meander 2014). Mimořádně zdařilé výtvarné řešení této knihy v podání Jaromíra Plachého bylo nominováno na cenu Zlatá stuha 2015 v kategorii Knihy pro mladší děti. Tentýž výtvarník (ilustrátor, filmař a animátor) ztvárnil svým nezaměnitelným groteskním stylem i výtvarný doprovod této antologie.
Kniha vychází za podpory Ministerstva kultury České republiky, Státního fondu kultury České republiky a městské části Praha-Klánovice. 

 

Sdílet