Vrány z Hruškovic

Vrány z Hruškovic (The Crows of Pearblossom) jsou jedinou dochovanou dětskou knížkou známého anglického spisovatele Aldouse Huxleyho.
 
Ilustrace: Jiří Sopko
Edice: Modrý slon
Rok: 2006
Překladatel: Ivana Pecháčková
Formát: 160 x 160 mm
Počet stran: 40
Vazba: V8
ISNB: 978-80-86283-43-7
Věk: 6+
Dostupnost Skladem (49 ks)
198 Kč –10 % 178,20 Kč
Vrány z Hruškovic
MEANDER 1387
198 Kč –10 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
všechny knihy
kamenná prodejna
v centru Prahy
Napsal ji pro svou neteř Olivii de Haulleville, která i s rodiči často jezdívala na návštěvu do jeho domu v Mohavské poušti v Llanu, v kalifornském Antelope Valley. Rádi spolu chodívali na dlouhé vycházky a Aldous Huxley i jeho žena Marie při tom pětileté Olivii vyprávěli různé příběhy.
Když se Oliviina rodina přestěhovala do Pearblossomu, čtyři míle od Llana, Huxleyovi trávili Vánoce společně s Haullevilleovými a podnikali výlety do pouště.
 
Aldous Huxley napsal Vrány z Hruškovic o vánočních prázdninách roku 1944. V knížce se píše také o rodině pana Jošta (původně Yosta), sousedech Olivie a jejího bratra Siggyho. Právě v této rodině byl rukopis téměř zapomenuté knížky nalezen. Naštěstí Yostovi tehdy také dostali jednu kopii rukopisu, protože ten původní vrátila Olivia strýčkovi s prosbou, aby ho pro ni ještě také ilustroval. K tomu se však slavný spisovatel už bohužel nedostal. Po požáru, který jeho dům zničil, a po autorově smrti v roce 1963 upadl rukopis na dlouhou dobu v zapomnění.
 
Huxleyho knihu v prvním českém vydání ilustroval mimořádný malíř Jiří Sopko. Jeho manželé Vránovi s člověčí mimikou jsou tak přesvědčiví, že nás ani nepřekvapuje, že mluví a myslí jako lidé. Neteř Aldouse Huxleyho dnes žije na řeckém ostrově Hydra a její vnučka Melina je jen o málo starší, než byla Olivia v době, kdy pro ni strýc tento půvabný příběh napsal.
 
RECENZE
 
Nikoleta Zdražilová, Čítarny, 23. listopadu 2011
 
"Huxleyho jediná pohádka je příležitostí jak seznámit i velmi malé děti s tvorbou opravdového velikána světové literatury a jak je na základě ponaučení z příběhu podpořit k vývoji v myslící bytosti."
Celá recenze
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Aldous Huxley
Ilustrátor: Jiří Sopko
Jazyk: čeština
Téma: Příroda
Věk: 6+
Žánr: pohádky, Příběhy zvířat

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: