Strašidýlka

Strašidýlka jsou malá strašidla.
Jedna rozvazují tkaničky od bot.
Druhá kradou kapesníky.
Třetí upíjejí pivo, takže se musí stále nalívat.

Autor: Egon Bondy
Ilustrace: Jakub Bachorík
Rozměry: 190 x 150 mm
Počet stran: 18 str.
Edice: Repolelo
Rok: 2021
Vazba: leporelo
ISBN: 978-80-7558-178-5
Věk: 0+

Dostupnost Skladem (>50 ks)
228 Kč –9 % 205,80 Kč
Strašidýlka
MEANDER WEB RES 038
228 Kč –9 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Pověstná Bondyho Strašidýlka vycházejí prvně jako leporelo pro nejmenší děti. Podobu dal záludným strašidlům Jakub Bachorík.


Recenze:

„Veršovaný příběh pojednává o schválnostech, která lidem dělají malá strašidla ukrývající se v lidském světě. Ztrácí se vám ponožky? Mizí vám pořád kapesníky? Nebo vás zajímá, proč se část našeho hlavního města nazývá zrovna Hostivař? A co se děje v Ďáblicích? Za tohle všechno i za další nekalosti mohou právě strašidýlka.

Jedná se o první zpracování Bondyho Strašidýlek ve formě leporela. Tentokrát knížka vychází s ilustracemi mladého umělce Jakuba Bachoríka. Jeho ilustrace určitě osloví nejen dětské publikum, kterému je leporelo určené, ale také dospělé. Právě Bachoríkovo pojetí strašidel mě zaujalo na knížce spolu se zábavnými verši Egona Bondyho nejvíc.

Knížka je jednoduše zpracovaná, číst si v ní tak mohou i děti, které se čtením teprve začínají. Zároveň ji doporučuji všem rodičům, kteří dětem předčítají před spaním. Díky bohatým ilustracím zapojíte při předčítání do příběhu právě i malé nečtenáře, zároveň se mohou děti pomocí příběhu naučit počítat do třiceti. Leporelo by mohlo potěšit také rodáky a obdivovatele Prahy, konec knížky totiž věnuje autor právě strašidýlkům pražských částí.“ – Dobrý zprávy

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Egon Bondy
Ilustrátor: Jakub Bachorík
Jazyk: čeština
Typ: Akce
Věk: 4+
Žánr: poezie pro děti, leporela, Underground

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: