Kdy objednat knihy, aby to stihly pod stromeček? Ne později než v pondělí 18. 12. Osobně vyzvedávejte dárky až do 22. 12.

Sedí sloni na jabloni

Poezie se pokouší o nemožné, a právě proto se v poezii nemožné stává skutečností.

Autor: Pavel Pospíšil
Ilustrace: Iveta Merglová
Edice: Dveře do světa příběhů
Rok: 2023
Formát: 200 × 200 mm
Počet stran: 72
Vazba: pevná
ISBN: 978-80-11-03585-3
Věk: 5+ (první čtení)

Dostupnost Skladem (>50 ks)
329 Kč –10 % 296 Kč
Sedí sloni na jabloni
Sedí sloni na jabloni obálka
Novinka
329 Kč –10 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Říct název této knihy ve škole při vyučování, schytali byste sardel čili pětku. V krajinách, v nichž se sloni ráčí vynacházet, v Africe a Indii, rostou baobaby nebo bambusy, ale jabloně? Navíc slon váží sedm tun a usednout na křehkou jablůňku, nadělal by z jablek mošt. Básník si to ovšem může dovolit. Poezie se pokouší o nemožné, a právě proto se v poezii nemožné stává skutečností. Docela obyčejná tečka z konce věty ožije, náušnice se raduje z dírky v uchu, jepice mlsá na pizze a ibis se rýmuje se slovem rybíz. Vstupte do světa dobrodružství společně s Pavlem Pospíšilem a ponořte se do krátkých veršovaných příběhů. Kniha je doplněna bohatými ilustracemi od Ivety Merglové, které neodmyslitelně patří k celkovému kouzlu díla.

Knihu vydala Knižní stezka k dětem, která přišla s nápadem Centra české dětské knihy, a to v edici Dveře do světa příběhů. „Centrum Dětské Knihy České“, reg. č. projektu KU-CA2-029, podpořeného z Fondů EHP 2014–2021 v rámci Programu Kultura.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Jazyk: čeština
Věk: 4+
Žánr: poezie pro děti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: