Lesní soud

Konečně jsme se po dalších prázdninách dočkali pokračování dobrodružné a napínavé. Rozhledny na houby. Holub Doupňák přináší Lucce, Klárce a Krišmovi zprávu, že se jejich přátelé loupečníci ocitli v krajně nepříjemné situaci. Kromholc se proměnil z bezpečnostních důvodů v jezevce, jenže zapomněl, jak se vrátit do původní podoby. Nevěděl to ani Krutihlav, neví to nikdo v lese. Lucka s Klárkou a Krišmou dali hlavy dohromady a podařilo se jim vypátrat, že loupečníci mají v nedalekém lese sestřenku, která vládne kouzelnou mocí a mohla by to dokázat.

Edice: Modrý slon
Rok: 2020
Typo: Marcela Schneiberková
Formát: 210 x 170 mm
Počet stran: 88
Vazba: V8
ISBN: 978-807-55-8127-3
Věk: 7+
Dostupnost Skladem (> 50 ks)
298 Kč –10 % 268 Kč
Lesní soud
MEANDER LO RES 009
Novinka
298 Kč –10 %
Doprava nad
1000 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Než se však Raspenava objeví, nešťastný „jezevec“ se stane kořistí pytláků, kteří chytají zajíce i srnce a vylupují ptačí hnízda. Lesní zvířata a ptáci žádají, aby pytláci byli potrestání podle lesního zákona. Ale sedmý klíč od Velké lesní knihy, v níž jsou všechny činy v lese zaznamenány, je už dlouho ztracen, a tak kniha nemůže být odemčena a soud se nesmí konat... Šťastnou náhodou klíček objeví Klárka, a tak může začít na pelechovském hradě Velký lesní soud...

Scenáristka Bohumíra Peychlová psala toto velké prázdninové dobrodružství z Melechova z Vysočiny na pokračování místo dopisů pro své vnučky do Anglie. V jazyce blízkém dětem, vtipných dialozích a napínavých příhodách využila své bohaté dramaturgické a scénáristické zkušenosti. Lhotákovské ilustrace Petry Josefíny Stibitzové jsou oblíbené mezi dětmi i odrostlejší mládeží.

Recenze

„Loupežník Kromholc se přeměnil v jezevce. Ale zapomněl zpáteční zaklínadlo. Jedině víla Raspenava mu může pomoci. Holky Klárka s Luckou, které rozumí zvířecí řeči, vílu najdou. Kromholce mezitím unesli pytláci, sojka přivolala pomoc a Krutihlav, Kromholcův kamarád, na ně přichystá past. Pytláci se do ní chytí a Raspenava je začaruje v králíky, pak půjdou před lesní soud. Jak to dopadne? To se dozvíte v knížce.“ – Ema, 7 let

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Bohumíra Peychlová
Ilustrátor: Petra Joseífna Stibitzová
Jazyk: čeština
Věk: 8+
Žánr: beletrie pro děti, Dobrodružné knihy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení