Od 23. do 26. 5. jsme na Světě knihy. Naše knihkupectví bude tedy zavřeno a vaše objednávky budou k vyzvednutí a odeslání zase od pondělí 27. 5. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás na veletrhu!

Holub Kolumb

Road movie zamilovaného poštovního holuba ve výslužbě. Ptačí říši se dětem velmi úspěšně snažil přiblížit již Josef Lada. Nový pohled na chytré ptactvo, které si vždy ví rady, nabízí dobrodružný a napínavý příběh holuba Kolumba.
 
Rok: 2013
Formát: 180 x 215
Počet stran: 48
Vazba: V8
ISBN: 978-80-7558-082-5 
Věk: 8+
Dostupnost Skladem (>50 ks)
268 Kč –10 % 241,20 Kč
Holub Kolumb
MEANDER 409
268 Kč –10 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Road movie zamilovaného poštovního holuba ve výslužbě. Ptačí říši se dětem velmi úspěšně snažil přiblížit již Josef Lada. Nový pohled na chytré ptactvo, které si vždy ví rady, nabízí dobrodružný a napínavý příběh holuba Kolumba. Bývalý elitní poštovní holub se na stará kolena zamiluje do slavice Edith, která patří slavné operní pěvkyni. Kvůli své lásce uvězněné ve zlaté klícce obletí Kolumb celý svět. Při svém strastiplném putování po světě se setká s orlem, sovou, husou, pávem, supem a dalšími opeřenci, kteří mu pomohou, a při krátkých setkáních se někdy komicky, někdy dojemně projeví národní povahy (ptáků) v různých zemích. Holub Kolumb má smysl pro humor a je zvyklý nikdy nic nevzdávat a za každou cenu dorazit na místo určení. Jeho příběh děti poučí o důležitosti jít si důsledně za svým, spoléhat se na pomocnou ruku přátel a v neposlední řadě i o důležitosti znalosti cizích jazyků. V Kolumbově vyprávění poznáme kulturu jiných zemí, památky a místní obyčeje a pochopíme, že cestování je nejlepší škola života a zkušenosti získané na cestách jsou k nezaplacení. Holuby, ostatní ptáky ani žádné cizince rozhodně už nikdy nebudeme podceňovat!

Titul Holub Kolumb vyšel na konci roku 2020 také jako audiokniha (v podání herce Davida Novotného). Audioknihu si můžete zakoupit zde.

Ukázka z knihy

Ocenění

ZLATÁ STUHA IBBY 2014: nominace v literární části – beletrie pro mládež

Recenze

„Loni ve vydavatelství Tympanum vyšel Holub Kolumb jako audiokniha, kterou načetl David Novotný. Ze začátku jsem si nebyla úplně jistá, jestli se jeho hlas bude k této dětské knížce hodit. Ale už po první minutě poslechu bylo jasné, že to byla volba správná. Pro velký úspěch jsme ihned pořídili i volné pokračování – audioknihu Pilot Pírko. Už teď můžu říct, že se těší přinejmenším stejné oblibě jako Holub Kolumb, ne-li větší. Ale o té až někdy příště.“ – @knihomolka.terka

Tenhle napínavý příběh od Emmy Pecháčkové doporučuji všemi deseti. Děti se pobaví, procvičí v zeměpisu a navíc zjistí, že zkušenosti získané na cestách jsou v životě k nezaplacení.“ – celou recenzi si můžete přečíst na @knizkyodmamy

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Emma Pecháčková
Ilustrátor: Petra Joseífna Stibitzová
Jazyk: čeština
Ocenění: Zlatá stuha IBBY
Téma: Cestování
Typ: Bestsellery
Věk: 8+
Žánr: beletrie pro děti, Příběhy zvířat

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: