Knihy pro Moravu: Zapojte se do sbírky knih pro školky poničené tornádem

Až do 31. srpna bude v našem e-shopu probíhat sbírka knížek pro školkové knihovny obcí, které byly nedávno poničeny tornádem. Stačí, když ke svému nákupu přidáte knížku, která by dětem ve školní knihovně neměla chybět. Do poznámky k objednávce poté napište, kterou knížku chcete do sbírky věnovat. Můžete připojit také svůj osobní vzkaz, který personálu školních knihoven předáme. Na konci sbírky přidáme za nakladatelství Meander 50 knih a společně s knihami, které přispěvatelé ve sbírce shromáždili, je pošleme na Moravu.


226681888_548573563161681_121462513760514419_nSbírku „Knihy pro Moravu iniciovalo brněnské knihkupectví Dlouhá punčocha společně s moravskokrumlovským knihkupectvím Na poličce. Školky (a jedna škola) z nejvíce postižených obcí – Moravské Nové Vsi, Mikulčic a Hrušek byly osloveny s dotazem, zda by vůbec taková sbírka pro ně byla užitečná a vítaná. Odpověď zatím přišla z prvních dvou, a to ve smyslu, že ano, velmi. Školky sice utrpěly vnější škody a o vnitřní vybavení nepřišly, nicméně jejich finance teď plynou do oprav střech, plotů a podobně, nákup nových knih a her bude na pozadí. Věříme, že nové a vkusné knihy budou příjemným oživením školkových knihovniček a děti i učitelky potěší.

Do sbírky se kromě pořádajících subjektů zapojila kromě nás i další dětská knihkupectví a její průběh můžete sledovat na sociálních sítích.

 

Děkujeme všem, kteří se rozhodli do sbírky zapojit, a doufáme, že se v postižených moravských vesnicích brzy obnoví nejen školkové knihovny!

Nakladatelství MeanderPřihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení