AŽ DO KONCE PRÁZDNIN DÁREK K NÁKUPU NAD 500 Kč! Utraťte u nás více než 500 Kč a vyberte si v košíku jednu knihu zdarma (z vybraných 10 titulů).

Velké stěhování

Přesně po 20 letech jsme tento týden vystěhovali náš sklad ze zavřené tiskárny Libertas, kde jsem od r. 2000 tiskla ty nejkrásnější knihy. Kdysi největší pražskou tiskárnu zabírající celý blok, jsem měla přímo ve dvoře a na náhledy se dalo chodit v pantoflích. Výtvarníci u nás přespávali (tehdy se tisklo i celou noc), Petr Nikl měl v pokojíku pro služku nařízeného budíka á 1,5 hod a chodil dolů kontrolovat trenkaře (v tiskárně bylo horko), zda drží barvu a pořádně spasoval i další tiskový arch. To byly hezký časy… tak po Ekonu Jihlava a Disku Davle už třetí zavřená tiskárna, odkud stěhujeme své zásoby papírů a knihy. Tentokrát bohužel jsme museli po 15 letech vystěhovat nás sklad knih z Archivu hl.m. Prahy, kde jsme měli v 11. patře v celém depotu knihy v dokonalém bezprašném prostředí o ideální vlhkosti hned vedle psacího stolu s pozůstalostí Bohumila Hrabala. 

Celý Meander se tedy odstěhoval do Humpolce, byť sklad knih tam zdaleka nedosahuje parametrů AHMP. 

Nelekejte se ale, redakce i knihkupectví samozřejmě zůstávají na svém místě a chcete-li nám od knih trochu odpomoci, můžete tak v lednových slevách učinit až do 15/2.