Programy pro školy v knihkupectví Meander

Od začátku roku pořádáme v našem knihkupectví každý čtvrtek odpoledne pravidelné programy pro veřejnost. Na základě četných dotazů od pedagogů nyní proběhly i první dva dopolední programy pro základní školy. Máme velkou radost, že sklidily úspěch jak u dětí, tak u učitelů. Program s názvem "Jak vzniká dětská kniha"  je vhodný především jako doplněk k hodinám češtiny a výtvarné výchovy. Děti dostanou příležitost podívat se do zákulisí dětského nakladatelství, které má téměř třicetiletou tradici a jeho knihy jsou oceňovány odbornou i laickou veřejností a především dětmi :)

IMG-5551

Program vede Lucie Michlová, zkušená odpovědná redaktorka titulů nakladatelství Meander a zodpovídá otázky, které dokreslují obraz toho, jak funguje malé dětské nakladatelství, co se děje s knihou než spatří světlo světa, jak se vybírá ten správný ilustrátor, které chyby opravuje korektor nejčastěji, či co je to předsádka. Program se skládá ze dvou částí - v té první sledujeme krok po kroku vznik knihy (od prvotní ideje přes produkci knihy až na pulty knihkupectví). Ve druhé části programu budou mít děti příležitost si jednu knihu sami vytvořit a odnést domů. Dále nabízíme také výtvarné workshopy k biblickým příběhům z naší edice manamana i k dalším knihám z naší produkce. 

Programy pro školy trvají obvykle 1,5 hodiny a probíhají v dopoledních hodinách. Cena je 50 kč / osoba. Programy jsou vhodné především pro žáky na prvním stupni ZŠ, ale můžeme připravit program na míru i pro větší školáky.

Těšíme se na vás ;)

Kontakt pro vytvoření rezervace: Markéta Hrnčířová, marketa@meander.cz 724 312 300