pro firmy

 01/ Finanční podpora titulů, které plánujeme vydat  

20181205-MEANDER-KNIHKUPECTVI-MIKULASSKA-047Nakladatelství Meander patří k předním vydavatelům dětské literatury v České republice. Má dlouholetou tradici a získalo řadu prestižních domácích i zahraničních ocenění (Nejkrásnější kniha roku, Cena ministryně školství za přínos k rozvoji dětského čtenářství, nominace na cenu Czech Grand Design, pravidelné zařazení v katalogu Nejlepší knihy dětem a další).

Pokud by se Vaše firma chtěla finančně nebo mediálně spolupodílet na tvorbě našich publikací, nabízíme Vám umístění loga do knihy i a do společné mediální prezentace a také poděkování v tiráži knihy. Naše partnerství může být základem dlouhodobé efektivní spolupráce. Kvalitní literatura pro děti je hodnota, která přetrvává celá staletí. Knihy s Vaším logem mohou milovat nové generace malých i velkých čtenářů i v daleké budoucnosti.

V případě zájmu o seznam plánovaných titulů kontaktujte odpovědnou redaktorku Lucii Michlovou na emailu lucie@meander.cz


 02/ Umělecké dětské knihy jako benefit pro Vaše zaměstnance 

Vzhledem ke stále složitější situaci na knižním trhu, a obzvlášť v oblasti umělecké literatury pro děti a mládež, je pro nás klíčová podpora od státních i soukromých subjektů. Rádi navážeme spolupráci s firmami, kterým není lhostejná čtenářská gramotnost dětí a také estetická a literární úroveň dětských knížek.

47461149_2312549185643826_3634638906286145536_nPoděkováním za sponzorský dar pak budou knihy z Meandru od těch nejlepších autorů (Ludvík Vaculík, Václav Havel, Jiří Stránský, Ivan M. Jirous, Petr Stančík, Ivan Wernisch, Daniela Fischerová, Markéta Pilátová aj.) ilustrované skvělými výtvarníky (Petr Nikl, Jan Hísek, Matěj Forman, Jiří Sopko aj.).  Jako poděkování za podporu Vám pak můžeme nabídnout také knihy z první stovky signované autorem a výtvarníkem apod. Samozřejmostí by bylo umístění loga Vaší firmy na přebalu a zmínka v tiráži. Spoluprací s námi podpoříte také původní českou tvorbu, vydávání nekomerčních artových knížek pro děti a pomůžete nám ke čtení přimět více dětí i jejich rodičů, a vytvářet tak hodnoty, které jsou důležité nejen pro Vaši společnost (Vaše obchodní partnery a zaměstnance), ale pro celou naši společnost.

V případě zájmu o sponzoring kontaktujte obchodní ředitelku Markétu Hrnčířovou - marketa@meander.cz


03/ Knihovničky - kvalitní dětské knížky všude tam, kde jsou nejvíce potřeba! 

_DSC6921u-001

Nakladatelství dětské literatury Meander je často oslovováno různými institucemi (jedná se především o dětská oddělení v nemocnicích, školní nemocnice, dětské domovy, ale také věznice či domovy pro seniory či školky v chudších regionech) s prosbou o zaslání knih k doplnění knihovniček. Většinu těchto žadatelů bohužel musíme odmítnout s odůvodněním, že jako malé nakladatelství si nemůžeme dovolit rozdávat knihy zdarma

Je smutné, že tyto instituce nemají dostatek prostředků k nákupu kvalitního knižního fondu, i když studie jasně potvrzují, že čtení je nezastupitelným a velmi důležitým činitelem ve vývoji lidské osobnosti. Nejlépe to vidíme především u dětí - dítě knihu potřebuje pro správný rozvoj osobnosti i všech jazykových schopností. Pohádky a příběhy navíc rozvíjí vnímání, fantazii, empatii, obohacují slovní zásobu a sociální dovednosti. V posledních letech se také již zřetelně projevují neblahé důsledky všudypřítomné digitalizace,  která přímo působí na vývoj dětí:

  • Počet dětí závislých na internetu a on-line prostředí nepřetržitě roste, dle nových studií má až 50 tisíc českých dětí (školáků ve věku 11 až 15 let) závislost na internetu a zhruba každý druhý je nepřetržitě online.
  • Děti se nemíní vzdát internetu ani sociálních sítí, pokud by si mohly vybrat pouze jedinou věc, možnost „kniha“ by zvolil každý desátý.
  • Moderní technologie jsou často (bohužel) dostupnější než kvalitní literatura.

Touto cestou proto hledáme partnera pro náš projekt Knihovničky. Hlavním posláním Knihovniček je zásobit dětská odděleních nemocnic, ale i jiná místa, kde je to potřeba, kvalitní dětskou literaturou. Po konzultaci s Mgr. Alenou Přecechtělovou, zástupkyní MŠ a ZŠ při Všeobecné fakultní nemocnici v Praze jsme se rozhodli, že se v první vlně projektu zaměříme na tzv. školní nemocnice - oddělení, kde jsou děti dlouhodobě hospitalizovány a čtení je pro ně často jedinou možností, jak se přenést do jiné reality za zdmi nemocnice. Podobně jako je tomu u běžných dětských oddělení, bohužel ani zde se dětem nedostává kvalitní literatury a knihovničky se často skládají z toho, co kdo donese.  

Finanční možnosti našeho nakladatelství jsou značně limitované a knihy můžeme darovat pouze za částečného finančního přispění třetích stran. Přispěním ke koupi pečlivě vybraných knih za speciální cenu podpoříte dobrou věc a přispějete nemalým dílem k našemu společnému cíli; k tomu, aby se kvalitní literatura dostala do rukou co největšímu počtu znevýhodněných dětí.

Pokud se chcete zapojit do projektu Knihovničky ozvěte se nám na email marketa@meander.cz