Mikulášská nadílka je tu! Máme pro vás slevu 20 % na vše se slevovým kódem MIKULAS20

Předvečer svatého Mikuláše

Každý rok se v den sv. Mikuláše po městě prohání tlupy maskovaných čertů a ze všech koutů znějí petardy, štěkot a křik. A malý Petr letos bude u toho.
 
Ilustrace: Nikola Logosová
Edice: Modrý slon
Rok: 2017
Formát: 145 x 205 mm
Počet stran: 48
Vazba: V8
ISBN: 978-807-55-8029-0
Věk: 12+
Dostupnost Skladem (>50 ks)
298 Kč
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy
Poprvé! Těší se, ale jak už to tak bývá, všechno dopadne jinak, než si vysnil. Starší kamarád Vojta, kterého se Petr snaží zaujmout, frajer Tomáš, který nikdy neví, kdy přestat… Petr se musí poprat s ledasčím, zjistí, že není kamarád jako kamarád, a nečekané události jednoho večera ho úplně změní. 
Předvečer svatého Mikuláše vznikl původně jako scénář pro hraný film, který byl oceněn jako nejlepší nerealizovaný scénář na Famufestu 2014. Autor posléze scénář přepracoval do podoby novely, kterou ilustrovala talentovaná Nikola Logosová.
 
 

 Rozhovor s autorem na webu Holubí pošta

Je Předvečer svatého Mikuláše pro děti nebo pro dospělé?
Předvečer je knížka o dětech pro děti i dospělý. Ostatně skoro každej dospělej byl dítě, jen záleží na tom, kolik si z tý doby odnes. A zejména těm, kteří na svý dětství zapomněli se může zdát, že to není knížka pro děti. Může mít na poměry dětský tvorby trochu složitější jazyk, ale já si myslím, že na děti by se nemělo šišlat.

Celý rozhovor 

Rozhovor s autorem v Českém rozhlasu
 
Ukázka z knihy na webu Literární.cz
 
 
 
RECENZE
 
Milena Šubrtová, iLiteratura, 25. ledna 2018
 
Atmosféra komorní prózy Lukáše Csicselyho Předvečer svatého Mikuláše je na hony vzdálená zasněžené ladovské idyle obvykle spojované s dětstvím. Vesnice, v níž se příběh odehrává, je sice pokrytá sněhem, ale jen proto, aby se od něj odrážely siluety černých čertů a do jeho špinavých závějí se bořily postavy příběhu. Mikulášská nadílka je zprostředkována z perspektivy chlapce, který poprvé vyměnil dětsky rozechvělé očekávání za přímou účast na večerním reji podnapilých čertisek.
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Lukáš Csicsely
Ilustrátor: Nikola Logosová
Jazyk: čeština
Ocenění: katalog Nejlepší knihy dětem
Téma: Přátelství
Věk: 12+
Žánr: beletrie pro děti, umělecké knihy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: