Perlorodky

Napínavý román o malém Ivanovi, který uteče z dětského domova a šťastným řízením osudu se dostane mezi skauty, kteří ho záhy naučí to, co mnozí nepochopí celý život – že to nejlepší, co nás na světě může potkat, jsou dobré vztahy s lidmi, na které se můžeme spolehnout a kteří se mohou spolehnout na nás, i kdyby hromy bily a blesky létaly.
 
Ilustrace: Matěj Forman
Edice: Modrý slon
Rok: 2014
Formát: 190 x 245 mm
Počet stran: 168
Vazba: V8
ISBN: 978-807-55-8095-5
Věk: 10+
Dostupnost Skladem (> 50 ks)
398 Kč –10 % 358 Kč
Perlorodky
MEANDER 1350
398 Kč –10 %
Doprava nad
1000 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy
Vyprávění o vodních skautech (v 70. letech samozřejmě zakázaných), o bratrství a pevném přátelství, které nedokáže zničit ani nepřízeň osudu, psal Jiří Stránský v dopisech z vězení na pokračování svému dvanáctiletému synovi Martinovi, aby se mu nestýskalo a aby věděl, že když člověk opravdu hodně chce, dokáže změnit skoro všechno na světě.
 
Jiří Stránský je dodnes skautem tělem i duší – sám přiznává, že všechny jeho kriminály by pro něj byly mnohem těžší, nebýt skautské výchovy. Že právě jako skaut se naučil něco vydržet, nestěžovat si, a hlavně dodržovat zásady kamarádství a cti. Pokud právě toto jeho čtenářům dojde (jistě že ano!), tak je dobře, že je jeho kniha na světě. 
 
 
1. vydání v roce 2005
2. vydání v roce 2014
3. vydání v roce 2019
 

Ocenění
Kniha v roce 2005 získala ocenění Zlatá stuha IBBY v kategorii Beletrie pro mládež. V roce 2011 obdržel Jiří Stránský za dlouholetou práci pro skautské hnutí, za život podle skautského slibu a zákona a za celoživotní příklad ostatním nejvyšší skautské ocenění – Řád Stříbrného vlka. 

 

Perlorodky byly jedním ze soutěžních titulů v 5. ročníku Souboje čtenářů. Více informací o soutěži.
Recenze na Portálu české literatury

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Jiří Stránský
Ilustrátor: Matěj Forman
Jazyk: čeština
Ocenění: Zlatá stuha IBBY
Věk: 10+
Žánr: beletrie pro děti, Dobrodružné knihy

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení