Mráčkovy prázdniny

Nadešly letní prázdniny, ale pro chudáka Mráčka je to hotová pohroma.
 
Autorky: Ileana a Maria Surducan
Ilustrace: Ileana a Maria Surducan
Překlad: Klára Našincová
Edice: PRO EMU
Rok: 2023 
Formát: 185 x 270 mm
Počet stran: 96
Vazba: pevná
ISBN: 978-80-7558-247-8
Věk: 6+
 
Kniha vyšla s laskavou podporou Ministerstva kultury České republiky.
Dostupnost Skladem (>50 ks)
398 Kč –10 % 358,20 Kč
Mráčkovy prázdniny
WEB RES 113
398 Kč –10 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Ach jo, takový krutý osud! Nadešly letní prázdniny, ale pro chudáka Mráčka je to hotová pohroma. Místo aby ho rodiče nechali hrát si v klidu na počítači, odvezou ho k prarodičům do jedné ztracené vísky. Bez počítače a nabíječky konzole! Může být něco horšího? Dědeček chová mraky a chce Mráčka naučit, jak o ně pečovat. Otravná práce… Křehké a nadýchané mráčky se na slunci rozplývají a ani ho vůbec neposlouchají. Naštěstí Mráček potká Bodlinku, hlídačku bodláků, a Laciho, okřídleného rytíře. A společně budou čelit mnohem větším nebezpečím než v jakékoli počítačové hře. Protože v lese žije… OPRAVDICKÝ DRAK!


Komiks Mráčkovy prázdniny, na kterém se autorsky podílí duo sester Surducanových, je jedním z nejúspěšnějších rumunských komiksů. Tato kniha je v Rumunsku bestsellerem, jehož se prodalo víc jak 14 000 kusů.

Tvorba sester Surducanových není českým čtenářům zcela neznámá. Mohou si ji pamatovat např. z komiksového knihy Nýčko z Banátu (dostupná, byť v češtině, především v českých vesnicích v rumunském Banátu) nebo na jejich prezentaci na Světu knihy v roce 2018. Nejen, že obě autorky představují to nejlepší z aktuální rumunské tvorby, ale zároveň se řadí mezi nejvýraznější tvůrce na evropské scéně: Maria Surducan je laureátkou komiksového projektu Comics Art Europe, Ileana je zakládající autorkou rumunské komiksové antologie POC organizace Block Zero, které na svých stránkách vítá i české autory.

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Maria Surducan, Ileana Surducan
Jazyk: čeština
Téma: Dobrodružství
Věk: 6+
Žánr: komiksy, Dobrodružné knihy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: