2. 2. - 5. 2. SLEVA 30 % na vše s kódem POLOLETÍ30

Dům myšek: Sam a Julie

Sam a Julie bydlí v Domě myšek. Je to svět sám pro sebe. Julie bydlí v šestém patře vzadu, jen s mámou, v jedné malinkaté komůrce. Julie je STRAŠNĚ zvědavá a HROZNĚ paličatá. Nesnáší nudu, a jakmile ji to doma přestane bavit, vyráží ven za dobrodružstvím se svým kamarádem Samem.

Ilustrace: Karina Schaapman
Edice: Modrý slon
Rok: 2016
Překladatel: Lenka Sovová
Formát: 260 x 302 mm
Počet stran: 60
Vazba: V8
ISBN: 978-80-87596-94-4
Věk: 4+
Dostupnost Momentálně nedostupné (1 ks)
398 Kč –10 % 358 Kč
Dům myšek: Sam a Julie
MEANDER HI RES 082
398 Kč –10 %
Doprava nad
1000 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
veškerý sortiment
2 kamenné prodejny
v centru Prahy

Sam a Julie bydlí v Domě myšek. Je to svět sám pro sebe. Julie bydlí v šestém patře vzadu, jen s mámou, v jedné malinkaté komůrce. Nemá tátu, sourozence, ani babičku a dědečka. Julie je STRAŠNĚ zvědavá a HROZNĚ paličatá. Nesnáší nudu, a jakmile ji to doma přestane bavit, vyráží ven za dobrodružstvím se svým kamarádem Samem. Sam bydlí v Domě myšek vepředu uprostřed. Bydlí tam s mámou, tátou, bratříčky a sestřičkami. Má dva dědečky a dvě babičky, několik tet a jednoho strýčka. Sam je STRAŠNĚ nesmělý a HROZNĚ poslušný. Když je s Julií, dělá věci, na které by si jinak nikdy netroufl. Čeho má Sam hodně, toho má Julie málo – a naopak. Jsou to nejlepší kamarádi a o všechno se spolu dělí.

Projekt Dům myšek vytvořila Karina Schaapman jako dekoraci do této dětské knížky. Je vyrobený z kašírovaných kartonových krabic. Na zařízení interiéru použila Karina autentické látky z padesátých, šedesátých a sedmdesátých let a také různé druhy odpadového materiálu. Dům myšek má přední, boční a zadní trakt a je v něm přes sto pokojů, má spoustu chodeb i venkovní prostory. Myšky, které ho obývají, navrhla a vyrobila Karina. Během stavby a zařizování jednotlivých pokojů spontánně vznikaly příběhy do knihy, kde mají hlavní role myšky Sam a Julie. V Holandsku vycházejí díky obrovskému mezinárodnímu úspěchu další díly Sama a Julie, u nás budou následovat na Vánoce 2016 a na jaře 2017. Kniha je ve výhradní distribuci Kosmasu.
 
Recenze
 

„Sam & Julie je velkoformátová kniha o myškách. Nerozluční kamarádi Sam a Julie spolu prožívají své dětství, dobrodružství i tajemství. Kniha je výjimečná v tom, že nemá ilustrace, nýbrž fotografie skutečného myšího domku, které vytvořila autorka Karina Schaapman. Velkoformátové obrázky mají spoustu detailů a nás s Eli baví zkoumat, co mají v kuchyni na kredenci, ve spíži nebo v ložnici. Dokonce mají i záchod. Vřele vám knihu doporučuji, zaručeně vás okouzlí.“ – @mimulko

Recenze od Supermám
Recenze na iLiteratuře
Recenze na blogu Mámin koutek

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Karina Schaapman
Ilustrátor: Karina Schaapman
Jazyk: čeština
Věk: 4+
Žánr: pohádky, Překlady, Dům myšek