AŽ DO KONCE PRÁZDNIN DÁREK K NÁKUPU NAD 500 Kč! Utraťte u nás více než 500 Kč a vyberte si v košíku jednu knihu zdarma (z vybraných 10 titulů).

V jednom domě žijí tři trochu praštěné babky. Vomáčková, Kvasničková a Zelí. Přátelí se spolu a každý den na sebe pokřikují z patra do patra, protože bez sebe nemůžou být.

Autor: Marka Míková
Ilustrace: Kristina Fingerland
Grafická úprava: Kristina Fingerland
Sazba a předtisková příprava: Marek Naglmüller
Edice: Modrý slon
Rok: 2019
Rozměry: 200 x 200 mm
Počet stran: 48 str.
Vazba: V8
ISBN: 978-80-7558-070-2
Věk: 5+

Kniha vyšla s laskavým přispěním Ministerstva kultury České republiky

Varianta:
Dostupnost Momentálně nedostupné Momentálně nedostupné Zvolte variantu
268 Kč 268 Kč od 268 Kč –10 % –39 % až –39 % 241,20 Kč 161 Kč od 161 Kč
BEST OF 045
268 Kč 268 Kč od 268 Kč –10 % –39 % až –39 %
Doprava nad
1500 Kč zdarma
Expedice do 2
pracovních dnů
Sleva min. 10 % na
všechny knihy
kamenná prodejna
v centru Prahy

V jednom domě žijí tři trochu praštěné babky. Vomáčková, Kvasničková a Zelí. Přátelí se spolu a každý den na sebe pokřikují z patra do patra, protože bez sebe nemůžou být. Jsou každá jiná, a možná právě proto spolu zažívají ve svém běžném životě neuvěřitelnou bžundu a užívají si každou vteřinu svého života: vaření, nákupy, procházky po lese, divadlo, a dokonce i nudu. Ukáže se třeba, že Vomáčková je náměsíčná, Kvasničková se šíleně bojí zubaře a Zelí má ty nejdivočejší nápady. Taky že nejsou jen babky, ale taky babičky. Hlavně ale, že i když se na sebe naštvou, určitě se zase udobří. Kniha plná radosti ze života od babičky – a taky maminky, herečky, zpěvačky a režisérky – Marky Míkové je určená ke společnému čtení babiček (i dědečků!) s jejich vnoučaty. Vtipnými ilustracemi ji dotvořila výtvarnice ještě školou povinná, talentovaná Kristina Fingerlandová.


 Recenze

‚Žily byly v jednom domě tři babky. Ta první bydlela v prvním patře a jmenovala se Vomáčková. Ta druhá bydlela ve druhém patře a jmenovala se Kvasničková. No a ta třetí bydlela až nahoře, těsně pod střechou, a jmenovala se Zelí.‘
Tuhle knihu chcete (vy i vaše děti), věřte mi. Milá, vtipná, ‚lidská‘. Babky na sebe pořvávají z oken, chodí nakupovat, na houby, do divadla, slaví narozeniny, pomáhájí s hlídáním vnoučat, zakládají kapelu, podporují se při návštěvě obávaného zubaře a zachraňují jedna druhou (třeba Vomáčkovou, během jejích náměsíčných procházek). A i když se na sebe naštvou, je to vždycky jen na chvíli.
O sounáležitosti, potřebě přatelství a podpory. O třech babkách, které bez sebe nedají ani ránu.
Během čtení jsem se culila já i Kristýnka. Babky vymýšlejí jednu ‚kravinu‘ za druhou, ve vynalézavosti by v pohodě strčily do kapsy i podobně neposedné děti o dvě generace mladší. Výborné. Pro děti cca 7-8+, dospělé i babky (a dědky taky).“ @jeduvknize

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Autor: Marka Míková
Ilustrátor: Kristina Fingerland
Jazyk: čeština
Téma: Přátelství
Věk: 6+
Žánr: pohádky, Humor pro děti

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: