Pro školy

 01/ Jak vzniká dětská kniha?“ – program pro školní skupiny v knihkupectví Meander 

EC454DDB-5848-4701-8602-086F0BDF10A3_2Od začátku roku pořádáme v našem knihkupectví každý čtvrtek odpoledne pravidelné programy pro veřejnost. Na základě četných dotazů od pedagogů proběhlo před prázdninami i více než deset dopoledních programů pro základní školy. Máme velkou radost, že sklidily úspěch jak u dětí, tak u učitelů a s programem budeme pokračovat i v novém školním roce. 

Program s názvem „Jak vzniká dětská kniha?“ je vhodný především jako doplněk k hodinám češtiny a výtvarné výchovy. Děti dostanou příležitost podívat se do zákulisí dětského nakladatelství, které má pětadvacetiletou tradici a jeho knihy jsou oceňovány odbornou i laickou veřejností a především dětmi.

Program vede Lucie Michlová, zkušená odpovědná redaktorka titulů nakladatelství Meander, a zodpovídá otázky, které dokreslují obraz toho, jak funguje malé dětské nakladatelství, co se děje s knihou než spatří světlo světa, jak se vybírá ten správný ilustrátor, které chyby opravuje korektor nejčastěji či co je to předsádka. Program se skládá ze dvou částí – v té první sledujeme krok po kroku vznik knihy (od prvotní ideje přes produkci knihy až na pulty knihkupectví). Ve druhé části programu mají děti příležitost si jednu knihu samy vytvořit a odnést domů. Dále nabízíme také výtvarné workshopy k biblickým příběhům z naší edice manamana i k dalším knihám z naší produkce.

 

Kontakt pro vytvoření rezervace: Markéta Hrnčířová, marketa@meander.cz, 724 312 300


 

02/ Autorské čtení také ve Vaší škole! 

Autorské čtení je pro žáky vždy velkým zážitkem – dozvědí se totiž, kdo za knihou stojí, a v následné diskuzi jim může autor poradit, jak se sami mohou stát spisovateli. Pokud s žáky zrovna čtete nějakou knihu z Meandru v rámci školní výuky nebo víte, že je mezi dětmi populární třeba jezevec Chrujda, Papírový Pepíno (autorka Markéta Pilátová na fotce) nebo Malý humorista, neváhejte se nám ozvat a my se vynasnažíme, aby autor navštívil i Vaši školu a část knihy přečetl.


DSC_0324
Vzhledem k vysoké výtvarné kvalitě našich knížek Vám rádi domluvíme také návštěvu některého z našich ilustrátorů či výtvarnou dílničku k jedné z našich knih. 


 

03/ Zvýhodněná nabídka knih pro školy 

deti_ctete-9

Na všechny knihy z Meandru, jednoho z nejrespektovanějších nakladatelství literatury pro děti a mládež, poskytujeme školním knihovnám a pedagogům slevu 20 %. Navíc při objednávce nad 5 000 Kč přibalíme sadu 20 pohledů s našimi nejkrásnějšími ilustracemi a 3 knihy jako prémii, které můžete použít například jako odměny v různých soutěžích. Naše knihy jsou oceněny řadou cen domácích i zahraničních, literárních i výtvarných. Knihy vydáváme v širokém spektru žánrů pro různé věkové a čtenářské skupiny, aby každá škola, každá knihovna, každá rodina našla ty svoje – od nejmenších čtenářů po ty největší.

Knihy objednávejte na e-mailu marketa@meander.cz či volejte 724 312 300.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení