Pro školy

 01/ Jak vzniká dětská kniha?“ – program pro školní skupiny v knihkupectví Meander 

EC454DDB-5848-4701-8602-086F0BDF10A3_2Od začátku roku pořádáme v našem knihkupectví každý čtvrtek odpoledne pravidelné programy pro veřejnost. Na základě četných dotazů od pedagogů proběhlo před prázdninami i více než deset dopoledních programů pro základní školy. Máme velkou radost, že sklidily úspěch jak u dětí, tak u učitelů a s programem budeme pokračovat i v novém školním roce. 

Program s názvem „Jak vzniká dětská kniha?“ je vhodný především jako doplněk k hodinám češtiny a výtvarné výchovy. Děti dostanou příležitost podívat se do zákulisí dětského nakladatelství, které má pětadvacetiletou tradici a jeho knihy jsou oceňovány odbornou i laickou veřejností a především dětmi.

Program vede Lucie Michlová, zkušená odpovědná redaktorka titulů nakladatelství Meander, a zodpovídá otázky, které dokreslují obraz toho, jak funguje malé dětské nakladatelství, co se děje s knihou než spatří světlo světa, jak se vybírá ten správný ilustrátor, které chyby opravuje korektor nejčastěji či co je to předsádka. Program se skládá ze dvou částí – v té první sledujeme krok po kroku vznik knihy (od prvotní ideje přes produkci knihy až na pulty knihkupectví). Ve druhé části programu mají děti příležitost si jednu knihu samy vytvořit a odnést domů. Dále nabízíme také výtvarné workshopy k biblickým příběhům z naší edice manamana i k dalším knihám z naší produkce.

 

Kontakt pro vytvoření rezervace: Markéta Hrnčířová, marketa@meander.cz, 724 312 300


 

02/ Autorské čtení také ve Vaší škole! 

Autorské čtení je pro žáky vždy velkým zážitkem – dozvědí se totiž, kdo za knihou stojí, a v následné diskuzi jim může autor poradit, jak se sami mohou stát spisovateli. Pokud s žáky zrovna čtete nějakou knihu z Meandru v rámci školní výuky nebo víte, že je mezi dětmi populární třeba jezevec Chrujda, Papírový Pepíno (autorka Markéta Pilátová na fotce) nebo Malý humorista, neváhejte se nám ozvat a my se vynasnažíme, aby autor navštívil i Vaši školu a část knihy přečetl.


DSC_0324
Vzhledem k vysoké výtvarné kvalitě našich knížek Vám rádi domluvíme také návštěvu některého z našich ilustrátorů či výtvarnou dílničku k jedné z našich knih. 


 

03/ Zvýhodněná nabídka knih pro školy 

deti_ctete-9

Na všechny knihy z Meandru, jednoho z nejrespektovanějších nakladatelství literatury pro děti a mládež, poskytujeme školním knihovnám a pedagogům slevu 20 %. Navíc při objednávce nad 5 000 Kč přibalíme sadu 20 pohledů s našimi nejkrásnějšími ilustracemi a 3 knihy jako prémii, které můžete použít například jako odměny v různých soutěžích. Naše knihy jsou oceněny řadou cen domácích i zahraničních, literárních i výtvarných. Knihy vydáváme v širokém spektru žánrů pro různé věkové a čtenářské skupiny, aby každá škola, každá knihovna, každá rodina našla ty svoje – od nejmenších čtenářů po ty největší.

Knihy objednávejte na e-mailu marketa@meander.cz či volejte 724 312 300.