Program v knihkupectví Meander - Listopad 2019

Také v listopadu jsme pro Vás v knihkupectví Meander připravili bohatý program! Těšit se můžete na křty knižních novinek, chybět nebude ani workshop a také pro Vás máme nachystanou besedu. Ve čvtrtek 7. 11. zahájíme program křtem šesti nových knih z edice REPOLELO. Účast již potvrdili slavní autoři, kteří tyto originální básničky, říkadla a písničky napsali a ilustrovali. Další křest se uskuteční hned o týden později, tedy ve čtvrtek 14. 11. a křtít budeme knihu Kam se draci rádi vrací spolu se spisovatelkou Olgou Dandovou a ilustrátorkou Tajou Spasskovou. Na besedu, která se bude konat ku příležitosti 30. výročí Sametové revoluce s nakladatelkou Ivou Pecháčkovou a Františkem "Čuňasem" Stárkem jste zváni ve čtvrtek 21. 11. Hlavním tématem bude undergroundová literatura pro děti. Pro malé kutily, stavitele a milovníky Domu myšek jsme i do listopadového programu zařadili již šesté pokračování Workhopu "Vyrobte si vlastní dům myšek". Workshop se uskuteční v sobotu 23. 11. Listopadový program uzavřeme ve čtvrtek 28. 11. opět knižním křtem, tentokrát půjde o knihu Martha & Alan, tedy knihu od francouzského autora Emmanuela Guiberta ze série knih o vojákovi Alanovi. 
IMG-9333
Hezké listopadové dny!
Iva, Emma, Lucie a Markéta 


Čtvrtek 7.11. 2019 v 18:00
Křest knih v knihkupectví Meander
Edice REPOLELO
 
V naší nejnovější (a velmi oblíbené!) edici REPOLELO vychází na podzim hned šest knižních novinek. Těšit se můžete na originální básničky, říkadla a písničky od slavných autorů, jako jsou Ivan Wernisch, Daniela Fischerová a další. To vše v uměleckém podání předních českých výtvarníků. Přijďte s námi těchto šest nových přírůstků pokřtít a popřát naší nové edici REPOLELO hodně zdaru!
IMG-9327
 

Čtvrtek 14.11. 2019 v 18:00
Křest knihy v knihkupectví Meander
Olga Dandová: Kam se draci rádi vrací
 
Přijďte s námi pokřtít novou knihu Olgy Dandové a výtvarnice Taji Spasskové plnou krátkých usměvavých i dojemných příhod (nebo spíše zážitků) dvou malých dráčků, v nichž se stáváme svědky vzácných momentů jejich přátelství. Optikou „Dráčků“ můžeme možná zahlédnout i cenu pokladů vzácných chvil našeho života, které stojí za to si hýčkat ve svém „vnitřním foťáku“. Jak uchovat kouzlo prchavého okamžiku?
i-KHSxmnp-XL

Středa 20.11. 2019 v 18:00
Beseda v knihkupectví Meander
Iva Pecháčková a František "Čuňas" Stárek: o svobodě
 
Při příležitosti 30. výročí Sametové revoluce bychom Vás rádi pozvali na debatu o svobodě s Ivou Pecháčkovou a Františkem "Čuňasem" Stárkem. Naši věrní čtenáři jistě vědí, že v Meandru vyšly knihy autorů, kteří aktivně bojovali proti komunismu (Havel, Stránský, Jirous, Brabenec a další). Povídat si budeme nejen o jejich o vzpomínkách na tuto převratnou dobu, ale především o specifikách undergroundové literatury pro děti.
_93Q1763

Sobota 23.11. v 10:00
Workshop v knihkupectví Meander
Vyrobte si vlastní Dům myšek vol. 6
Cena: 60 Kč / osoba
 
Pro malé kutily, stavitele, ale hlavně milovníky knih ze série "Dům myšek" jsme do programu opět zařadili víkendový termín workshopu. Přijďte si s námi z různých materiálů vyrobit dům myšek pro Sama, Julii nebo jejich nové kamarády baletku Elišku či dědu námořníka, kteří v takových domečcích v knihách z pera Kariny Schaapman prožívají různá dobrodružství.
Počet míst je omezený, pro rezervaci pište na mail marketa@meander.cz
69834090_2925994210749192_3143633726701830144_n

Čtvrtek 28.11. 2019 v 18:00
Křest českého vydání v knihkupectví Meander
Emmanuel Guibert: Martha & Alan
 
Srdečně zveme na křest titulu Martha & Alan, který uzavírá slavnou knižní sérii Alanova válka a Alanovo dětství (Meander 2010, 2014) francouzského autora Emmanuela Guiberta. V knize Martha & Alan se opět vracíme do Alanova dětství. Guibert se tentokrát zaměřil na Alanovo přátelství s kamarádkou ze školky, Marthou Marshall. Jejich přátelství, zasažené Marthinou nemocí a válkou, překoná délku let i vzdálenost kontinentů. České vydání knihy pokřtí a úvodní řeč pronese novinářka Judita Matyášová, která se osudy vojáka Alana dlouhodobě zabývá.
MEANDER_Martha_a_Alan_Ilustrace_2
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení